Депутати зареєстрували проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про дошкільну освіту" щодо забезпечення територіальної доступності дошкільної освіти. Про це повідомили на сайті Верховної Ради.

До теми Як зранку без стресу зібрати дитину до садочка: дієві поради

Народні депутати пропонують доповнити закон новою статтею – "Територіальна доступність дошкільної освіти". Згідно з нею, органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів дошкільної освіти для забезпечення територіальної доступності.

Кожна дитина має право отримати дошкільну освіту в установі дошкільної освіти, яка найбільш доступна і близька до місця проживання,
– зазначили в законопроєкті.

Також вказали, що це не обмежує право батьків вибирати іншу установу дошкільної освіти відповідно до законодавства.

Автори законопроєкту також пропонують доповнити закон ще однією статтею – "Черговість зарахування дітей до закладів дошкільної освіти". Згідно з нею, в першу чергу в установи дошкільної освіти зараховуватимуться всі діти, які проживають на відповідній території й це підтверджено.

А також брати та сестри, в тому числі усиновлені, які здобувають освіту в цьому дошкільному закладі чи діти працівників цієї установи.

Важливо Як сніданок може покращити успішність дитини в школі: цікаве дослідження науковців

У другу чергу на вільні місця зараховуватимуться діти, які не проживають на території обслуговування даної установи дошкільної освіти.