Американський психотерапевт Рейчел Суссман розповіла, чому у стосунках виникає нудьга і як це виправити, пише Men's Health.

Цікаво! Як зміцнити свої стосунки при постійному перебуванні разом

"Коли трепет від побачень минув, хвилювання закоханості зникло, емоції заручин і весілля позаду, то у цей момент стосунки можуть зіпсуватися" – запевнила Рейчел. А все тому, що подружжя відчуває певне розчарування і нерозуміння того, куди поділася романтика.

Проте не варто одразу думати, що така ситуація – це ознака наближення розлучення. Бо це можна виправити. Психотерапевтка назвала три прості кроки, як додати нових фарб до шлюбу і полюбити одне одного ще сильніше.

Як позбутися нудьги в стосунках

  • Перестаньте турбуватися

Рано чи пізно так званий процес "охолодження" настає в будь-яких стосунках. Людині властива втрата інтересу до одноманітного заняття, будь-то однакові регулярні тренування чи монотонна робота. Так само відбувається і зі стосунками. Тому перестаньте хвилюватися.


Це нормально, якщо вам часом нудно один з одним / Фото Unsplash

  • З'ясуйте першопричину

Якщо ви відчуваєте, що у стосунках зник колишній вогник, то дайте відповідь на наведені нижче запитання:

  • Чи стали ви рідше займатися сексом?
  • Чи сумніваєтеся ви у своїх почуттях до партнера?
  • Чи відрізняються у вас погляди на питання сім'ї та друзів?
  • Чи сперечаєтеся ви про фінанси або про баланс роботи та особистого життя?
  • Чи сумніваєтеся ви в тому, що між вами є щось спільне?
  • Чи відчуваєте ви себе самотнім, будучи у шлюбі?

Якщо хоч на одне з цих запитань ви відповіли ствердно, варто розпочати відверту розмову з другою половинкою. Розкажіть партнеру про свої переживання, потреби і бажання та уважно вислухайте його. Спробуйте відшукати компроміс.

Якщо ж на запитання ви відповіли "ні", проаналізуйте інші сфери свого життя, які можуть впливати на атмосферу в шлюбі: ситуація на роботі або стосунки з друзями. Можливо, причина пригніченого настрою живе поза вашої сім'єю.

До теми! Що відбувається з парою, яка перебуває у довготривалих відносинах

  • Складіть план

Рейчел Суссман каже, що побороти нудьгу в її стосунках з чоловіком допоміг спільний відпочинок.

"Ми не тільки запланували поїздку в іншу країну, але й вирішили брати уроки англійської за шість місяців до цього. Ми разом вчилися, перевіряли одне одного, готували традиційні страви цієї країни по вихідних", – розповідає Суссман. І це допомогло парі знову знайти щастя.

Окрім того, не бійтеся експериментувати і робити авантюрні вчинки. А працювати над розвитком гармонійних стосунків повинні і чоловік, і дружина, бо лише разом можна подолати будь-які випробування і складності.