Психолог Наталя Борисова розповіла виданню Новое время, як пережити цей період, відновитися та продовжити будувати життя.

До теми Шлюб руйнується: які головні ознаки на це вказують

Зробити паузу

Вона зазначила, що переважно важкими є перші тижні після розлучення. Людина нерідко перебуває в шоковому стані й може наробити багато нових помилок. Для того, щоб уникнути фатальних вчинків, які можуть зашкодити, варто дозволити собі взяти тайм-аут.


Взяти перерву / Фото Pexels

Крім цього, варто утриматися від прийняття важливих рішень. Якщо робота вам не дозволяє відволіктися від сімейної драми, а, навпаки, – навантажує, варто взяти відпустку хоча б тиждень. Це необхідно для того, щоб дати нервовій системі повернутися в стабільний стан.

Не обговорювати колишніх

Зі сторонніми людьми не варто обговорювати колишнього партнера, а також не потрібно розкривати подробиці розриву відносин. Поділитися можна тільки з найближчими людьми, яким повністю довіряєте.

Навіть спілкуючись з членами вашої родини, не робіть вашого експартнера по шлюбу єдиним винуватцем події. У переважній більшості випадків в розлученні винні обидва. Але не варто також і звинувачувати у всьому себе, займаючись самоїдством,
– повідомила Наталя Борисова.

"Оцініть ситуацію об'єктивно і зробіть правильні висновки. Якщо у вас з колишнім чоловіком або дружиною є спільні діти, ніколи не налаштовуйте їх проти партнера", — зазначила Борисова.

Життя тільки починається

Після розлучення життя не закінчується, а починається. Варто не замикатися в собі та не занурюватися повністю у свої переживання. Краще спілкуватися зі своїми друзями, колегами.


Зустрічайтеся з друзями / Фото Medium​

"Якщо вам дуже не вистачає колишнього і ви його продовжуєте щиро любити, пам’ятайте, що навіть після розлучення чоловік і дружина можуть знову зійтися. Однак таке відбувається досить рідко. Дайте йому пожити окремо від вас, самі поживіть без нього. Можливо, ви обидва почнете робити кроки назустріч", – розповіла Наталя Борисова.

За її словами, якщо ж ви охололи один до одного, і любові більше немає, то докладіть всіх зусиль, щоб зберегти хоча б більш-менш нормальні стосунки. Це важливо, якщо у вас є діти.

Усвідомте, що життя на цьому не закінчується. У вашому житті настає новий етап, і з’явиться додатковий вільний час. Проведіть його з користю. Тепер ви зможете робити те, на що в шлюбі не вистачало часу.

Новий роман

"Якщо ви закрутите роман виключно заради того, щоб "насолити" експартнеру або пробудити в ньому ревнощі, такі відносини призведуть до нового розриву, який посилить ваші ще не загоєні душевні рани. Краще займіться собою. Подбайте про своє здоров’я, красу і привабливість. Слідкуйте за харчуванням, не заїдайте стрес і не намагайтеся погасити його спиртними напоями", — запевнила психолог Наталя Борисова.

Важливо Головні ознаки тирана: на яку поведінку партнера потрібно звернути увагу

Спорт, фітнес, танці допоможуть вам відволіктися від проблем, перемикнутися й наситити організм "гормонами радості". Також не завадять прогулянки, відпочинок на природі, кіно, театр, відвідування клубів, похід до перукаря і косметолога. Крім цього, можете записатися до хорошого психолога, щоб розібратися зі своїми думками й почуттями.