Батьки самі створюють проблему, розділяючи іграшки на ті, які призначені для хлопчиків і для дівчаток. Саме дорослі, а не діти, вважають, що ляльки – для дівчаток, а машинки – для хлопчиків.

Важливо Як не проявляти злість та агресію до дитини: поради від психологів

Мама чи тато можуть стати свідками того, як дитина придумує імена машинкам чи годує іграшки уявною їжею. Для дитини головне – уява, а іграшки – тільки засіб вираження думок і почуттів.

Саме тому виробники іграшок враховують цей факт, коли відмовляються від того, щоб розділяти іграшки на ті, які призначені для хлопчиків і для дівчаток. Батькам потрібно робити так само і дозволяти дитині самій вирішувати, якими іграшками гратися. Не варто їй вказувати, як вона повинна гратися, адже такими діями дорослі формують негативні установки.

Діти
Дитячі іграшки / Фото AlFemminile

Батькам краще зрозуміти, які індивідуальні потреби у їх дитини. Наприклад, когось можуть більше цікавити ігри на самоті, а іншого малюка така вузька тема, як космос, тому краще давати дитині свободу вибору. Утримайтеся від оцінювальних суджень і не намагайтеся переконати в чому-небудь. Дозвольте дітям поекспериментувати, адже так вони пізнають світ.

Цікаво Образи та відчуття непотрібності: які фрази батьків руйнують майбутнє дитини

Якщо доньці подобаються супергерої, а сину іграшкові поні, не кажіть, що ці іграшки їм не підходять. Відмовтеся від стереотипів, робіть вибір, виходячи з власних інтересів, і дозвольте вашим дітям чинити так само.