Фізичне покарання дуже негативно впливає на психіку дитини. Воно може призвести до цілої низки психологічних та емоційних проблем ще в дитинстві.
Важливо Що таке синдром "неспокійної дитини": як можна допомогти малюку
Попри численні кампанії, спрямовані на цілковиту відмову від фізичного покарання, цей метод виховання досі залишається одним з найбільш розповсюджених. Його прихильники переконані, що це миттєво змушує дитину гарно поводитися.
Фізичне покарання дітей / Фото The Sun
Які наслідки фізичного виховання дитини
• Погіршує самооцінку дитини. Син або донька, яких постійно карають, стають невпевненими в собі та боягузливими. До того ж їм значно важче адаптуватися в суспільстві, ніж їхнім ровесникам, які ростуть у здоровому середовищі.
• Обмежує свободу дитини. При цьому привчає дитину сліпо підкорюватися словам та наказам батьків.
• Погіршує емоційний розвиток дитини та провокує розвиток таких негативних емоцій, як душевний біль, сум та надмірна нервозність.
Погіршує емоційний розвиток дитини / Фото GreatSchools
• Створює комунікаційний бар'єр між батьками та дітьми, який може тривати все дитинство та навіть залишитися в дорослому житті.
• Може викликати в дитини відчуття самотності, зневаги з боку батьків та нестачі уваги.
• Призводить до агресивної поведінки або насильства у відносинах дитини з друзями та однокласниками.
• Впливає на успіхи дитини в навчанні. Якщо батьки часто карають дітей, то в сина чи доньки знижується рівень креативності, погіршується здатність демонструвати щирі відчуття та падає рівень емоційного інтелекту.
• Порушення психічної рівноваги дитини та погіршення її когнітивної функції.
Погіршення психічної рівноваги / Фото The Jakarta Post
• Якщо дитина часто стикається з фізичним покаранням, вона починає сприймати жорстокість як єдиний можливий спосіб розв’язання конфліктів. Насправді дуже багато дітей, яких карали в дитинстві силою, виростають жорстокими людьми.
• Розвиток проблеми у спілкуванні з іншими людьми в дорослому віці, зокрема схильність до пошкодження чужого майна, крадіжок, громадських правопорушень та вандалізму.
• Зміна особистісних рис, різкі перепади настрою та порушення сну. Дуже часто причиною цих порушень є підвищення рівня кортизолу (гормону стресу) в організмі, що з часом може призвести до розвитку нейробіологічних розладів.
Наслідки фізичного покарання дітей – це передусім погіршення емоційного та психологічного розвитку молодого покоління. Саме тому важливо шукати інші методи виховання дітей та намагатися знайти спільну мову із сином чи донькою.
Цікаво Раннє загартовування дитини: яка є користь та шкода для організму
Позитивні техніки виховання дітей передбачають похвалу за гарну поведінку, ігнорування деяких поганих вчинків та привертання уваги дитини до того, що саме вона зробила не так.