Благодійний фонд "Таблеточки" разом із командою "Освітній Експеримент" та лікарняним клоуном Романом Александровим для видання "Українська правда" розповіли, як відволікти дитину від хвороби.

Важливо Мати померла поруч з донькою від COVID-19: яке останнє фото встигли зробити рідні

Не бійтеся фантазувати

Замість батьків з дитиною може говорити, наприклад, лялька у руках. При цьому дорослим краще опустити очі й тоді дитина концентрується на ляльці.

Крім цього на шприц можна приклеїти очі, що приверне увагу дитини. Далі варто говорити від імені шприца: "Можна я тобі зроблю укольчик?". Дитина має мати право вибору, наприклад, скажіть: "Обирай, у яку ручку укольчик зробимо, праву чи ліву?".

Дитина захворіла
Дитина захворіла / Фото Pediatric Partners of Augusta​

Якщо дитина плаче, то краще спробувати "перемкнути" її увагу на щось інше. Наприклад, можна використовувати бутафорські термометри, гігантські шприци – будь-що. Важливо не поспішати, а дати малечі час.

Якщо дитина боїться розповідати щось прямо

Якщо хочете зрозуміти, як допомогти дитині, можете дати їй пожалітися на ляльку-лікаря, а не лікарю в очі. Або візьміть музичну колонку і скажіть, що сьогодні вона приймає скарги та сумні історії.

Посміхайтеся

Для цього не треба бути лікарняним клоуном чи лікарем, треба бути людиною. Усмішка – найпростіше, що можна зробити, адже це крок назустріч життю.

Неможливо все змінити чи попередити у світі. Але щось можна зробити тут і зараз. Щось маленьке, але важливе – посміхніться.

Дитина захворіла
Посміхніться / Фото A Better Balance​

Важливо, що мова не про те, що потрібно усміхатися під час того, як повідомляєте людям невтішну новину. У такому випадку важливо бути поруч.

Не бійтеся просити про допомогу

Батькам нелегко з хворими дітьми, проте варто пам'ятати, що ви не самі. Навколо є багато людей, які готові допомогти.

Цікаво Одна дитина в сім'ї: які неочікувані проблеми можуть виникнути у малечі

Якщо відчуваєте, що "вигораєте", шукайте щось, що вас наповнить. Краще під час вивчення чогось нового – вчитися, якщо важливе спілкування з друзями – спілкуйтесь. Не мовчіть.