• Дитині дається усе, що вона хоче

Через те, що дитина в сім'ї одна, їй складно стати самостійною та відповідальною, а також часто вона може вирости розпещеною. Про це повідомили у виданні Child develop.

Важливо Криза трьох років: що робити батькам та як реагувати на дитячі істерики

Негативні наслідки, того, що батьки потурали усім бажанням дитини, проявляється через роки. Маля постійно буде очікувати, що батьки забезпечуватимуть усі її найменші потреби.

• Дитина повільніше соціалізується, якщо немає рідного брата чи сестри

Здається, що це чудово, коли малеча може самостійно гратися своїми іграшками. Проте ті діти, які мають змогу гратися з іншими дітками, більш щасливі.

Якщо є брат або сестра, вона матиме з ким поділитися своїми думками й почуттями. Тому іноді єдина дитина в сім'ї почувається самотньою.


Дитина бавиться самостійно / Фото Children's Health

• Дитина постійно перебуває під наглядом батьків

Інколи ті діти, які самі в сім'ї, можуть відчувати тиск від батьків, які очікують від них високої успішності або активного соціального життя. Не завжди це може проявлятися прямо, проте малеча може відчуати у формі прихованих повідомлень перед іспитами або масовими заходами. Батьки схильні надмірно опікуватися своєю єдиною дитиною, виявляючи до неї надмірну увагу.

• Дитина перебуває в ролі судді в конфліктах батьків

Коли батьки, котрі мають одну дитину, сваряться, то зазвичай залучають її до ролі судді.

Цікаво Як зруйнувати самооцінку дитині: що батькам заборонено робити в процесі виховання

• Коли дитина переїжджає від батьків, то відчуває почуття провини

З дитинства батьки виконували найменші примхи потреби своєї дитини. І тепер, коли вона починає самостійне життя та покидає домівку, дорослим складно цей факт прийняти. Вони не хочуть її відпускати. Усе тому, що це їхня єдина дитина. В цей же момент син чи донька відчуватиме через це провину.