Неможливо забути перше кохання, ні у 20 років, ні у 50 років. Є декілька причин, через які це відбувається.

Цікаво Як побудувати здорові стосунки: 6 простих правил

• По-перше, це перший чуттєвий досвід, тому саме з ним відбуватимуться порівняння з усіма почуттями, які виникатимуть у майбутньому.

• По-друге, у людини в пам'яті залишаються не конкретні події, а почуття й емоції, які, як правило, приємні. Спогади про перше кохання приводять нас в стан ейфорії. Не дивно, що про них нам хочеться згадувати якомога частіше.

• По-третє, тут велику роль відіграє незавершеність стосунків. Перше кохання дуже рідко перетворюється на шлюб, адже в більшості випадків люди розходяться. Замість цього залишається почуття невдоволення, спричинене незавершеністю цієї історії.


Перше кохання / Фото Medium​

Велика кількість розлучень виникає саме через спілкування з першим коханням у соціальних мережах. Ті, хто в них зареєстровані, як правило, викладають на свої персональні сторінки найкращі фотографії. Звичайно, коли на них дивляться ті, хто колись був закоханий, з'являється багато спогадів. У людини можуть почати з'являтися думки: "Які ж ми були дурні, що ось так розійшлися!"

Чому не варто повертати перше кохання

Намагаючись повернути перше кохання, ми забуваємо про те, що відтоді минуло багато часу й обоє людей змінилися. Це відбулося, як за віком, так і за життєвим досвідом, адже у колишніх закоханих він різний. В гонитві за втраченими почуттями люди схильні робити необдумані й часто більш ніж необачні вчинки: хтось розпочинає роман, а хтось розлучається і йде з сім'ї.

Важливо Як припинити ревнувати та підозрювати: 5 порад, щоб позбутися руйнівних відчуттів

Як результат, розчарування чекає на обох. Чари минулого, в якому ми схильні бачити тільки хороше, призводить до того, що своє перше кохання наполегливо ідеалізуємо. Людина опиняється серед суцільних втрат: зруйнованими виявляються не тільки стосунки, які є у теперішньому часі, але й той ідеальний образ першого кохання, в якому шукали заспокоєння стільки років.