Експерти запевняють, що для початку варто усвідомити, що це неодмінно позначиться на ваших відносинах з коханим та оточуючими. І якщо ви не хочете змінювати свого життя, то не варто навіть намагатися зав'язувати дружбу з дітьми чоловіка, пише видання Liza.
Цікаво 8 порад для розлучених батьків, які допоможуть спільно виховувати дитину
Зверніть увагу, як чоловік поводиться з дітьми
Спочатку варто зрозуміти, як ваш коханий ставиться до дітей від першого шлюбу. Так, якщо він – зразковий тато, який намагається проводити час з дітьми, допомагає їм і не викреслює їх зі свого життя, то перед вами обов'язковий і відповідальний чоловік.
Але якщо він заради вас з легкістю викидає зі свого життя дітей від попереднього шлюбу, то варто серйозно задуматися над тим, чи вам такий чоловік, адже він може точно так само вчинити з вами і вашими спільними дітьми.
Ще гірше, якщо чоловік відібрав дітей у цілком нормальної мами просто заради того, щоб «насолити» колишньої. По-перше, цей скандал точно захопить і вас, а по-друге, якщо чоловік так відноситься до колишньої дружини, то такого ж ставлення варто чекати і до себе.
Статус злої мачухи
Приготуйтеся до того, що оточуючі будуть вас у всьому звинувачувати, вішаючи ярлик, що ви – зла мачуха. Так, наприклад, якщо рідна мама сварить дитину за те, що вона з'їв всі цукерки і більш нікому не залишила, то всі будуть вважати, що мама права. А якщо мачуха вичитує дитини за ту ж саму провину, то "вона дорікає нещасну дитинку шматком хліба".
Дитина може спочатку вважати вас поганою / Фото USAtoday
Будьте готові, що вам постійно доведеться доводити всім навколо, що ви не погана, і що хочете, як краще та теж маєте право на спокійне сімейне життя. А якщо ви вдарите чи покараєте дитину свого чоловіка, то вас можуть звинуватити в жорстокому ставленні.
Що робити, якщо дитина налаштована проти вас
Часом дитина спочатку може бути налаштована проти мачухи через ревнощі чи образу (у вас можуть бачити руйнівницю сімейного гніздечка).
Тому будьте готові, що дитина може просто ревнувати тата і з дитячих ревнощів намагатися якось нашкодити тобі. Адже раніше вся увага тата було на дитини і його маму, і всі були щасливі, а потім з'явилися ви і тато перемикає увагу на вас. Звичайно ж, малюк буде ревнувати і ображатися.
Читайте також Як правильно сказати дитині про розлучення батьків
Як не стати злою мачухою та подружитися з дитиною
Експерти запевняють, що це складний і комплексний процес, тому варто запастися терпінням і бажанням розібратися.
Ось кілька правил:
- Знайдіть "подруг по нещастю": жінки, які вже є мачухами, найкраще зрозуміють вас і дадуть корисні поради.
- Не звинувачуйте першу дружину чоловіка, адже для дитини мама все одно буде найкращою, любов до мами беззаперечна.
- Не нав'язуйтеся і ведіть себе без фанатизму.
- Не ставте ультиматумів: не потрібно ставити чоловіка перед вибором.
- Помірність: будьте помірно доброю і помірно суворою, дійте справедливо, а не імпульсивно.
- Особистий простір – це недоторканна річ: у вас, чоловіка і у дитини завжди має бути особистий простір. Малеча повинна відчути, що у вашому будинку у нього є свій простір і власні речі.
- Будьте разом: організовуйте спільні прогулянки, розваги і активності. Дитина повинна зрозуміти, що вона не втратив увагу і турботу тата, а отримала їх ще й з вашої сторони.
- Не купуй дитину: не треба закидати малюка подарунками і всякими ласощами, бо це ні до чого доброго не приведе.
- Не намагайся замінити маму, затьмарити її собою і стати краще. У більшості випадків у вас все одно не вийде, адже мама для дитини – це найрідніша і найближча людина.
- Не називай його/її своєю дитиною, бо ви все зіпсуєте і діти будуть думати, що ви намагаєтеся замінити їх рідну маму. Це можна робити тільки після того, як малеча почне називати вас мамою.
- Не дозволяйте робити все, що завгодно. Бо іноді мачухи думають, що не можуть забороняти чужій дитині щось робити, і тоді це може закінчитися не дуже добре.
- Постарайтеся стати для дітей авторитетом і прикладом для наслідування, і тоді вони самі будуть ходити до вас за порадами.