Тому експерти видання Allwomenstalk поділилися важливими порадами, які допоможуть розлученим чоловікові та дружині спільно виховувати своїх дітей.

Важливо! Як правильно сказати дитині про розлучення батьків

8 порад щодо спільного виховання дитини для розлучених батьків

  • Не використовуйте дітей, щоб повернути колишніх

За словами психологів, дітей ніколи не можна використовувати як "допоміжну силу", щоб повернутися до колишнього партнера. Ви повинні навчитися діяти, як дорослі – якщо у вас є проблема з ексчоловіком/дружиною, то поговоріть з ним про це, але без допомоги дітей.

  • Не діліться з дітьми особистими проблемами

Нехай ваші діти залишаються дітьми, їх не потрібно обтяжувати своїми особистими проблемами. Тож, усміхайтеся до дитини і не розказуйте їй деталі вашої суперечки з колишнім партнером. Але і повністю закривати дітей від цього не треба – достатньо розповідати деяку інформацію, до прикладу, чому ви з татом/мамою розлучаєтеся. Але і це залежить від віку малюка.


Під час розлучення не забувайте про дитину / Фото Lifeplan

  • Обговоріть з партнером, як ви поводитиметеся з дитиною

Адже експерти кажуть, що часто буває так, що батьки грають у "доброго та поганого копа". Але це робити не варто, краще розробіть свою модель поведінки, яка допоможе успішно виховувати малечу. Батьки можуть зробити дитину щасливою та бути присутніми у її житті, навіть якщо вони живуть окремо.

  • Будьте послідовними та дотримуйтеся графіку

Так, в період розлучення ви можете бути засмучені та «розбиті», але не варто йти на всі вимоги дитини та у всьому бути поблажливим. Розлучені батьки повинні бути послідовними у своїй тактиці дисципліни, правилах, розпорядку дня тощо.

Спочатку дітям буде досить важко "метатися" між батьками, тому потрібно мати хоча б якусь форму послідовності, на яку дитина зможе покластися. До прикладу, контролюйте розклад дитини – харчування, час сну та виконання домашнього завдання, незалежно від того, в кого дитина. Це створюватиме для дитини менше напруження.

Читайте також! Розлучення в Україні: усі подробиці

  • Поважайте колишнього чоловіка/дружину

Часом важко залишити гарну думку про людину, з якою ви закінчили стосунки, але це справа ввічливості. Тож, дотримуйтеся поваги один до одного при дитині та тих речей, які стосуються виховання. Ви повинні бути прикладом для своєї дитини.

  • Обговоріть медичні потреби дитини

Краще одразу обговорити питання здоров’я дитини, адже це іноді коштує дорого. Тому експерти радять, щоб кожен з батьків мав змогу заплатити за половину вартості будь-яких медичних рахунків. Поговоріть з партнером про це, перш ніж трапляться якісь медичні проблеми, щоб ви були готові.


Обговоріть всі важливі питання, які стосуються дитини / Фото Mirror

  • Обидва беріть участь у навчанні дитини

Навіть після розлучення обидва батьки повинні брати активну участь у шкільному навчанні дитини. Так, переконайтеся, що малеча виконує всі домашні завдання, слідкуйте за проєктами, які потрібно виконати для класу, та за оцінками, щоб переконатися, що в дитини немає депресії. Будьте активними у навчанні дитини.

  • Часто спілкуйтеся один з одним

Ефективна комунікація між людьми – це найкращий спосіб встановити хороші контакти та навички спільного виховання. Тому часто говоріть один з одним протягом тижня.