Які дії батьків можуть зіпсувати стосунки з дітьми: 5 поширених помилок
Джерело:
Новий каналУ більшості батьків є, як спільні вдалі стратегії у вихованні, так і помилки. Психолог і сексолог Наталія Єжова пояснила, чому трапляються непорозуміння у відносинах з дітьми.
• Не потрібно ставити досягнення дитини вище за неї
Зрозумійте, що вам важливіше – оцінки чи дружба з дитиною. Коли поставите собі це запитання, зрозумієте, що насправді важливіші почуття дитини, ваш із нею контакт.
Цікаво Телефони та планшети без загрози для здоров'я: скільки часу діти можуть проводити за гаджетами
Якщо все-таки дуже важливий момент успішності в школі, то спокійно допоможіть дитині розібратися з навчанням. Або знайдіть репетитора.
• Не можна реалізовувати свої мрії через дитину
Якщо хотіли бути гімнасткою, але не стали, то не потрібно змушувати дитину займатися цим. Зрозумійте, що це ваше бажання, а у неї неодмінно є своє. Дитина має реалізувати особисту місію, а не вашу.
• Не порушуйте кордонів дитини
Привчіть себе стукати в кімнату до дитини, не копирсатися у шафі без дозволу, не вирішувати за неї, що вона їстиме, якщо це не загрожує її життю.
Особистий простір дитини / Фото ParentMap
Так навчите дитину вибудовувати свої особисті кордони. Це допоможе їй жити в сучасному світі. Якщо будете порушувати особистий простір, то і всі інші потім теж будуть це робити.
• Не дивіться на дитину зверху вниз
Не потрібно створювати модель "я тут дорослий, я все знаю краще за тебе". Дивіться на дитину, як на рівну собі людину. Розмовляйте й пояснюйте їй відповідним чином. Вислуховуйте його думку, враховуйте побажання.
• Показуйте власним прикладом
Якщо ви розкидаєте шкарпетки, то не чекайте, що дитина буде збирати їх за собою. Виховуйте себе й давайте правильний приклад. Діти зчитують усі наші риси. Знайте, що є дзеркальні нейрони, за допомогою яких дитина повністю копіює поведінку своїх батьків.
Важливо Дитячі маніпуляції: 4 методи, як сказати малюку "ні" та уникнути істерики
Зверніть увагу: якщо ви на неї кричите, то, можливо, бачите в ній ту частину себе, яку не сприймаєте. І сваритеся саме з нею. Дитина – це ваше відображення.