Як виховати щасливу дитину: важливі поради, яких мають дотримуватися батьки
Джерело:
4mamasКожне нове покоління потребує інших навичок та умінь, аби стати у майбутньому щасливим та самостійним дорослим. Що варто робити батькам при вихованні дітей – читайте у матеріалі.
• Бути джерелом інформації
Батькам не потрібно закриватися чи ховатися від питань дитини, навіть коли вони незручні чи складні. Інакше малюку доведеться звернутися до когось іншого: інтернету, друзів, сторонніх дорослих.
Цікаво Негативний та позитивний вплив мультфільмів на дитину: який контент не можна дивитися
Важливо допомагати малюку відривати світ: спілкуватися, подорожувати, досліджувати. У батьків є можливість закласти у свою дитини найкращі якості.
• Розвивати емоційний інтелект
Дитина має вміти розпізнавати власні почуття, емоції, бажання, а також чути власні потреби. Тільки тоді вона вмітиме краще розуміння інших. Це чудовий спосіб розвинути вміння спілкуватися з людьми й собою самим.
• Бути цікавими для дитини
Батьки, які рухаються, розвиваються, активні та енергійні — цікаві дітям. Це ті, до кого можна прийти з будь-яким питанням, і вони на все знайдуть відповідь. Це батьки, які не хвилюються, якщо щось пропустили, вони разом із дитиною надолужуватимуть знання.
• Не знецінювати духовне
Спілкування, емоції, знання, активний відпочинок — необхідні дитині. Деякі батьки вважають, що головне дати дитині усе найкраще з матеріального світу: велосипед, кросівки, іграшки. Насправді — це другорядні речі.
• Слухати дитину
У дитини також є свої думки, враження та почуття. Не оцінюйте дитину, так "добре" чи "погано". Якщо в її діях, про які вона розповіла, було щось неприпустиме, поясніть, де помилка. Проте не осуджуйте й не сваріть, адже усі помиляються.
• Насолода дитинством
Батьки бажають дати дитині усе й трохи більше. Проте через велику кількість активностей та центрів раннього розвитку в дитини може не залишитися часу на дитинство. Важливо залишити їй 1,5 – 2 години на день, які проведе так, як забажає.
Вільний час дитини / Фото Verywell Mind
• Дотримуватися слова
Щоб дитина дотримувала меж, повинні бути наслідки за їхні порушення. Якщо поставили наслідок за порушення правил, то дотримуйте його. Інакше жодна межа не буде дотримана дитиною.
Важливо Генетика та діти: у які поширені міфи не потрібно вірити майбутнім батькам
• Давати змогу помилятися
Щаслива дитина пробує знову й знову. Вона шукає нові можливості й рішення, аби досягти бажаного. У Фінляндії вчителі, коли бачать помилку учнів, кажуть: "Яка прекрасна помилка!". Без помилок ми не ухвалимо рішень.