Поговоріть про виховання дітей із партнеркою

Обговоріть важливі та суперечливі питання щодо виховання дитини з партнеркою. Якими батьками ви плануєте стати? Хочете, щоб дитина спала в дитячому ліжечку у своїй кімнаті? Ви обоє будете працювати? Які у вас плани щодо догляду за дитиною?

Важливо Сварки між батьками: який негативний вплив мають на дитину та її майбутнє

При цьому важливо пам'ятати, що усі ці речі поки теоретичні. Коли народиться дитина, ваші почуття і плани можуть змінитися.

Тато з дитиною
Народження дитини / Фото We Heart It​

Потурбуйтеся про власне здоров’я

Ще до народження дитини час зосередитися на власному здоров'ї. Наприклад, якщо ви курите, то варто спробувати кинути. Крім цього, змінити звички в їжі. Правильне харчування допоможе легше пережити довгі дні та ночі з новими батьківськими обов'язками. Якщо ви давно не ходили до лікаря, заплануйте медичний огляд.

Станьте командним гравцем

Навіть, якщо романтичні відносини з партнеркою не складуться, проте тепер через дитину ви пов'язані на все життя. Потрібно навчитися взаємодіяти, як команда – розподілити обов’язки так, щоб всім було зручно.

Ваша команда повинна вирішити, наприклад, хто буде присутній на пологах, як скоро ви зустрінете гостей, і мільйон інших рішень.

Зрозумійте, яким батьком ви хочете бути

Не у всіх бувають хороші стосунки з батьком. Якщо вам пощастило мати власного чудового батька, можливо, ви захочете бути таким же, як він.

Батько
Яким батьком хочете стати / Фото 500px

Якщо тато – не той, з кого варто брати приклад, може виникнути нервовий стан через свою майбутню роль. Хороша новина в тому, що ви самі вирішуєте, як підходити до батьківства. Для цього потрібно знайти свій власний приклад для наслідування. Ви створюєте цю роль з нуля, і вам вирішувати, якою вона має бути.

Ходіть на консультації з партнеркою

Передпологові консультації – чудовий спосіб більше дізнатися про вагітність та про розвиток дитини.

Крім цього, ви можете почути багато жартів про те, як закінчиться ваше сексуальне життя з народженням дитини. Реальність така, що відновлення після вагітності вимагає часу.

Важливо бути чуйним до всіх змін, через які ви обоє проходите і спілкуватися зі своїм партнером про потреби, коли справа стосується близькості та сексу.

Допомагайте в приготуванні до зустрічі з немовлям

  • Дізнайтеся, як встановити та використовувати автокрісло.
  • Зберіть меблі або пофарбуйте дитячу кімнату.
  • Дослідіть, які дитячі візки кращі.
  • Пройдіть разом з партнеркою курс підготовки до пологів або годування грудьми.

Вагітність
Допомагайте / Фото Babylist​

Розділіть обов'язки

У перші дні татам може здаватися, що їх роль не така важлива, проте насправді це не так. Кілька дій, які може робити батько для новонародженого:

  • Міняйте підгузки – не тільки вдень, але і вночі при пробудженні.
  • Купайте дитину.
  • Проводьте час з малюком в контакті шкіра до шкіри.
  • Читайте дитині.
  • Беріть на себе такі обов'язки, як посуд і прання.

Зберігайте почуття гумору

Виховувати дитину – складно і втомливо. Але це також весело, цікаво та корисно. Ключ до того, щоб пережити моменти – як хороші, так і погані – це вміння сміятися.

Спіть

Вашому партнерові потрібен сон. Вам потрібен сон. Вашій дитині потрібен сон. Спіть по черзі, дрімайте, коли можете. Переконайтеся, що у всіх в домі є можливість виспатися.

Знайте, що ви важливі для вашої дитини

У житті вашого малюка буде багато етапів. Іноді ви можете відчувати себе менш важливим. Якщо ви працюєте, робота поза домом не робить вас поганим батьком – ви забезпечуєте свою сім'ю.

Цікаво Міф та правда про кризу 3 років у дитини: в чому помиляються батьки

Батьківство полягає в тому, щоб залишатися в ньому надовго. Ваша присутність в житті дитини – це подарунок, який ви даруєте їй і собі щодня.