• Показуйте позитивний приклад

У віці 5 років діти вже вміють помічати кожну деталь поведінки батьків. Тому дорослим варто звертати увагу на моральні норми, яких вони навчають малюків. Якщо слова відповідають діям, повчання вже не знадобляться.

Важливо Як управляти поведінкою складної дитини: 10 дієвих методів

• Не дивіться на звички дитини "крізь пальці"

Не дивіться на погані звички дитини "крізь пальці" й не робіть вигляду, ніби нічого не відбувається. Потрібно обов'язково поговорити з дитиною. Важливо при цьому не застосовувати насильства або грубощів, адже це тільки погіршить ситуацію.

Розмова з дитиною
Розмова з дитиною / Фото Kiddocare​

Виявіть терпіння і просто запитайте дитину про причину її вчинку. Вислухайте й поясніть, чому така поведінка неприйнятна.

• Пояснюйте життєві правила

Переконайтеся, що ви не завдаєте дитині зайвого стресу, бо зайві хвилювання можуть зробити її ще більш імпульсивною та схильною до обману.

Зайвий стрес у дитини
Зайвий стрес у дитини / Фото WorkingParenting​

Соціум може нав'язувати дитині атмосферу конкуренції, але батьки повинні пояснити їй, що досягнення успіху – це ще не головне. У житті необхідно бути чесним і працьовитим. Зусилля та щирість завжди будуть винагороджені.

• Зменште ваші очікування

Якщо у батьків занадто сильні вимоги до дитини, то вона може почати обманювати. Порівняння, суперництво й конкуренція з однокласниками сприяють цьому. Коли дитина зрозуміє, що чесність важливіша за перемогу за будь-яку ціну, вона позбудеться шкідливих звичок.

Цікаво Пізніше починають говорити та впливають на розвиток: як гаджети шкодять дітям

• Розвивайте корисні звички

Дитина може бути занадто мала, щоб зрозуміти логічні або абстрактні міркування й повчання. Тому можна спрямувати її увагу на конструктивні заняття: колекціонування марок, вирощування кімнатних рослин, різні види творчості. Усе це змусить дитину почуватися добре, знайти собі хобі й набути нові навички, що може позбавити її обману.