"Іноді замість покарання з дитиною краще поговорити. Адже головне — це не покарати її, а навчити, як правильно. І розмова в ряді випадків може бути більш ефективною для вирішення цього завдання", – зазначив Дмитро Карпачов.

Цікаво Дитині не вистачає уваги батьків: які головні ознаки

Які питання потрібно поставити дитині

• Чому ти це зробив, знаючи, що чиниш погано? Завдяки цьому питанню батьки можуть спробувати дізнатися про справжні причини поганої поведінки дитини. А також дають їй можливість пояснити свою думку щодо цього.

• Чи міг ти вчинити по-іншому? Це питання допоможе навчити дитину бачити інші варіанти поведінки в складних і неоднозначних ситуаціях. Якщо вона не зможе відповісти на нього, батькам потрібно запропонувати свої варіанти.


Розмова з дитиною / Фото Medical Xpress

• Як мені потрібно вчинити в цій ситуації? Є таке чудове правило: "Дитина найбільше потребує любові та підтримки саме тоді, коли найменше цього заслуговує". Це питання допоможе сформувати довірливі відносини між батьками та малюком, що і є основою виховання.

Важливо Маніпулювання кишеньковими коштами: головна помилка батьків, коли вони дають дітям гроші

• Якщо ситуація повториться, що ти зробиш наступного разу? Завдання питання — побудувати правильну модель поведінки. Уявлення дитини про те, як наступного разу вчинити по-іншому, підвищує її шанси на прийнятну поведінку.