Плюси та мінуси спільного життя до весілля: експертка пояснила, як це впливає на стосунки
Джерело:
LifehackПари часто замислюються над тим, чи варто жити разом до шлюбу, чи ні. Доктор Керрол Морган, яка є професоркою із спілкування, тренеркою зі знайомств та стосунків, а також спікеркою – пояснила, які є плюси й мінуси в рішенні пари з'їхатися.
Перед тим, як з'їжджатися, партнерам потрібно зрозуміти наміри одне одного та мати спільні цілі. Тобто варто знати: ви живете разом, щоб перевірити, чи сумісні для проживання в одному будинку? Чи тому що один або обоє уникаєте шлюбу?
Цікаво Шкода від стосунків: які основні відмінності кохання та залежності
В ідеальному варіанті закоханим потрібно зробити довгу та чесну розмову про те, чому вони хочуть жити разом, не перебуваючи у шлюбі. Можливо, хтось бачить у цьому спільне весілля у майбутньому, а інший цього не прагне. Або хтось думає, що це серйозні стосунки, а інший насправді про це і не думав. Ця розмова має вирішальне значення, оскільки якщо наміри не схожі, це призведе до проблем у майбутньому.
Плюси
• Розподіл фінансів
Це одна з найпопулярніших причин спільного життя до шлюбу. Адже у такому випадку люди не платять 2 різні орендні плати, не мають 2 різних рахунків за комунальні послуги та багато іншого.
• Менше напружуються, коли нарешті одружуються
Життя з будь-ким може бути стресом. Не має значення, чи це батьки, брати та сестри, чи діти, – кожен може дратувати, коли живете в одному приміщенні цілодобово та без вихідних. Це просто факт життя.
Коли люди зустрічаються, вони можуть не помічати деяких прикрих звичок партнера. Навіть думають, що це мило. Проте з часом те, що подобалося, починає дратувати.
Якщо закохані ніколи не жили разом до одруження, а потім з'їхалася – у голові може трапитися криза. З'явиться думка, наприклад, "Ця людина зводить мене з розуму, бо вона ніколи не миє посуд!". Якщо жили разом до шлюбу, то потім сюрпризів буде набагато менше.
Життя разом / Фото The Balance
• Стаєте ближчими та будуєте міцніші зв’язки
Близькість – це дуже важлива річ у будь-яких стосунках, особливо в шлюбі. Проте важливо пам'ятати, що крім фізичної, сексуальної чи емоційної близькості є ще не менш важливі – інтелектуальна, духовна та вольова.
Коли пара синхронізує всі ці типи близькості, саме тоді відносини стають міцними. Спільне життя допоможе "перевірити" й подивитися, чи зможете створити та підтримувати ці стосунки до того, як одружитеся.
Мінуси
• Несхвалення іншими людьми
У кожної людини на все є своя думка. Крім того, більшість людей люблять ще й повідомляти її, незалежно від того, чи просять про це. Тому, якщо людина зневажливо ставиться до пар, які живуть разом до одруження, вона може образити чи вплинути на закоханих.
Або якщо в одного партнера сім’я схвалює переїзд, а в іншого – ні, це також може спричинити проблему. Адже це викликає непорозуміння та конфлікт. В екстремальних обставинах це призведе до втрати стосунків з родиною чи друзями.
• Відсутність підтримки може послабити стосунки
Спільне життя з партнером – це велике рішення, незалежно від того, одружуєтесь ви чи ні. Життя з будь-ким може саме по собі може стати випробуванням чи боротьбою. Адже у всіх трапляється стрес, неприємні моменти та "поганий день". Якщо у вас раніше були сусіди по кімнаті, то ви знаєте, що це таке.
Неприємні моменти та "поганий день" / Фото Bustle
• Заощадження грошей може послабити зв'язок
Коли ви одинокі або просто живете самостійно, – повністю контролюєте свої фінанси. Ніхто не може сказати, на що можете чи не можете витратити свої гроші. Проте коли з'їжджаєтеся з коханою людиною, це може змінитися.
Звичайно, у вас будуть окремі банківські рахунки, але почнете розділяти витрати. Такі дії, як оплата орендної плати, продукти, комунальні послуги, вимагатимуть спільного рішення.
Також виникає проблема зовнішніх або індивідуальних витрат. Можливо, хтось з партнерів любить багато витрачати, а інший більше заощаджує. Це може впливати на стосунки, засмучувати та сприяти конфліктам.
Важливо Наскільки міцний дистанційний шлюб: переваги та недоліки таких стосунків
Остаточний вибір, чи жити разом до шлюбу, залежить від закоханих. Немає чіткої правильної чи неправильної відповіді, адже це настільки ж унікальне рішення, як і сама пара.