Оладжіде Бамішігбін-молодший з командою вчених вирішили дослідити, як час, який тато провів зі своєю новонародженою дитиною, батьківська самоефективність та матеріальний внесок пов'язані з депресивними симптомами чоловіка протягом першого року життя дитини. Результати опублікували в журналі Frontiers in Psychology.

Цікаво Чому у чоловіків виникає післяпологова депресія: як допомогти подолати

Для цього вони відібрали 881 добровольця з малозабезпечених сімей. Їх опитували через місяць, пів року і рік після народження дитини. При цьому, вони мали розповідати про те, що купують своїм дітям та скільки часу проводять з ними у будні та у вихідні. Наприкінці дослідження кожен заповнив Единбурзьку шкалу післяпологової депресії.

Тато з дитиною
Тато з дитиною / Фото IndianExpress

Результати показали, що батьки, які проводили більше часу з дитиною і надавали їй велику матеріальну підтримку вже через місяць після народження, демонстрували зменшення депресивних симптомів на першому році життя дитини. Результати поширюються і на батьків-одинаків, і на тих, хто живе в розлученні.

Важливо Дитяча істерика в людному місці: як реагувати та що робити батькам

"В цілому, я думаю, є два важливих висновки. По-перше, спілкування з дитиною краще не тільки для дитини, але і для батька. Так що, тати, займайтеся з дітьми раніше і частіше. Також, я думаю, всім важливо розуміти, що батьківська депресія — серйозна проблема, яка потребує уваги. Це впливає на татусів, так само впливаючи на всю сім'ю. Важливо, щоб ми поставилися до цього серйозно", — прокоментував Оладжіде Бамішігбін.