Психологиня Барбара Блумфілд повідомила, що, коли один партнер принижує іншого та ставиться до нього з неповагою, наодинці або публічно – це пряма ознака, що у пари не все гаразд.

Цікаво Домашнє насильство у сім'ї: яка поширена причина жіночої агресії

Ще одною ознакою емоційного аб'юзу вона назвала момент, коли партнер неймовірно милий на людях, проте повністю змінюється наодинці.

Одна з перших ознак домашнього насильства – це коли людина не хоче, щоби її партнер бачився з друзями та рідними чи працював поза домом. Така поведінка має тенденцію поступово наростати, і вона є ознакою контролюючого партнера,
– повідомила психологиня Барбара Блумфілд.

Вона зазначила, що помилково вважати "дзвіночком", коли людині в буквальному сенсі "немає чого сказати" партнерові. Це ще не означає, що у пари немає спільного майбутнього. Наприклад, причина може бути у тому, деяким чоловікам та жінкам потрібна допомога, аби навчитися спілкуватися.

Стосунки
Допомога у спілкуванні / Фото Stocksy United

На думку психологині, навіть коли ловите себе на тому, що уявляєте своє життя без свого партнера або з кимось іншим, це не говорить про те, що ваші стосунки приречені. Мрії про альтернативні сценарії – це дуже здорова річ.

Усі ми уявляємо різні варіанти майбутнього. Це може бути хорошим способом нагадати собі про те, що ми цінуємо в нинішньому розкладі. Я завжди питаю клієнтів, котрі перебувають у глухому куті: "Чи можете ви досягти того, що хочете у житті, та залишитися в цих стосунках?",
– повідомила Барбара Блумфілд.

Психологиня зазначає, що потрібно бути уважними в тому випадку, якщо з партнером постійно відбуваються сварки з одного й того ж приводу. Це вже не здорова річ, а ознака глибокої проблеми.

Важливо Порушення роботи серця та більша ймовірність інфаркту: як нещасливе кохання впливає на здоров'я

"Зазвичай у тому, чому ми обираємо наших партнерів, є якийсь неусвідомлений елемент. Часом причина – не дуже здорова. Відтак дуже важливо розуміти, чому ми можемо повторювати одні й ті самі патерни", – додала Блумфілд.