Потрібно одразу виключити клінічні випадки, коли жінка, наприклад, соціопатка. Тобто не усвідомлює межі дозволеного, не знає, що таке співчуття, жалість, емпатія, має психіатричні проблеми.
Важливо Сталкінг, шантаж та кетфішинг: які є неочікувані ризики онлайн-знайомств та як вберегтися
Якщо з жінкою все більш-менш гаразд – вона виросла в щасливій родині та, наприклад, не притягувалася за різноманітні злочини, але тут раптово б'є чоловіка. Потім у неї з'являється відчуття провини, але удари продовжуються.
Дослідження
Довгий час і до цього дня жінці суспільство не давало права на гнів. Його могли списувати на ПМС, розпещеність і що завгодно, але тільки не на здорову злість через об'єктивні причини.
Психологи Ульф Дімберг і Ларс Лундквіст у 1990 році провели дослідження. Вони з'ясували, що злі жіночі обличчя оцінюються більш негативно, ніж такі ж, але чоловіків. Злість, гнів і лють суперечить традиційним уявленням про жіночність, яка б мала "згладжувати", "пом'якшувати", "мирити", виступаючи противагою чоловічій агресії.
Проте варто пам'ятати, що вона також сердиться, захищає кордони, обурюється несправедливості та навіть відчуває лють. Жіночий гнів — не аномалія, а природна реакція.
У 2000 році професор психології Енн Крінг з'ясувала, що жінки частіше, ніж чоловіки, переживають сором і збентеження як наслідки гніву. Багато з них, щоб уникнути важких емоційних наслідків, пригнічують його.
Жінки пригнічують свій гнів / Фото Freepik
Що в результаті? Пригнічена емоція нікуди не дівається. Вона повертається у вигляді депресії, гіпертонії, психосоматичних болів, безконтрольного харчування, гормональних порушень, а також зривів непомірної люті.
Як змінити ситуацію
Потрібно з дитинства вчити дівчаток не забороняти та не змушувати пригнічувати свій гнів, а висловлювати.
Як навчити приймати гнів:
- Є ситуації, коли всі люди сердяться.
- Є різні методи, як себе захищати й висловлювати гнів.
- Є багато конструктивних способів, як за допомогою слів відстояти кордони та захиститися від несправедливості.
- Вдарити іншого можна тільки в одному випадку — захищаючись від фізичного нападу.
Коли у жінок просять описати, що вони відчувають перед тим, як їх "накриває" хвиля люті, вони пояснюють це так:
- "Почуваюся загнаною в пастку".
- "Мені бракує слів".
- "Мій ресурс не нескінченний".
- "Я більше не можу".
Агресія жінки пов’язана з надмірним внутрішнім напруженням. Тому проблема вже дорослої жінки — вчитися слухати себе і не доводити "до крайнощів". Для цього потрібно відпочивати, поповнювати ресурс та перезавантажуватися. Замість того, щоб бити чоловіка — йти в спортзал і бити грушу. Замість сварки й скандалу — піти з подружками обговорити "свого дратувальника".
Сходіть у спортзал / Фото Irish News
Сімейна бійка — вершина або одна з частин тривалого сімейного конфлікту
Знайдіть способи вирішувати свої конфлікти. Наприклад, це може зробити сімейна терапія, спеціалізована література, вебінари, відео. Елементарні знання психології та правил запобігання "сімейним пожежам" можуть істотно змінити якість життя.
Цікаво Порушення роботи серця та більша ймовірність інфаркту: як нещасливе кохання впливає на здоров'я
Бити іншу людину, проявляти насильство, все одно, з якої причини — ненормально. Ніколи не варто цього забувати. І тоді знайдуться інші способи розв'язувати проблеми та труднощі.