Для дітей дуже важливу роль відіграють ігри. Спостереження показують, що рольові ігри значно полегшують процес побудови взаємин у групах, у яких згодом доводиться вчитися і працювати.

Цікаво Чому дитина відмовляється допомагати батькам: головна помилка під час виховання

Це ж помітили керівники НАСА, адже нові фахівці, які замінили тих, котрі пішли на пенсію, не могли розв'язувати нестандартні проблеми. Молоді люди, які закінчили найкращі технічні університети, проте в дитинстві не збирали руками різні технічні пристрої й моделі, як було раніше, не знали що робити, коли доходило до практичних завдань.

Розвиток уяви / Фото Verywell Family

Користь дитячих ігор

Гра уяви – це найпотужніша людська здатність. Уява створює нову реальність. І під час внутрішнього дослідження такої реальності відбувається розвиток.

У процесі гри діти вчаться розповідати різні сюжети, опановуючи вміння складати історії. Це приносить їм радість, а потім і впевненість у своїх можливостях. Загалом уява є надзвичайно потрібною для емоційної стійкості та креативності.

Спільна гра дітей створює базове розуміння дружби, часто на багато років уперед.

Ігри з дітьми / Фото Today's Parent

У книжці наведено висловлювання Оуена Вайта, відомого першопрохідця в лікуванні стресу: "Є любов і гра – і вони об'єднують людей на якнайбільш глибинному рівні. Гра дає мені змогу зануритися в ситуацію. Вона не скасовує страждань, несправедливості та не вирішує світових проблем, але, переживаючи її, особливо разом із дитиною, ви відкриваєте своє серце й бачите, що всередині. Гра допомагає повернутися в дитячий стан розуму і краще впоратися з основними задачами й викликами, які постають перед нами".

Важливо Псує здоров'я та позбавляє апетиту: чого не можна робити, годуючи дитину

Гра зміцнює дух сім'ї, діти та дорослі виробляють навички спільно розв'язувати проблеми, співпрацюють, разом сміються та співпереживають.