Не можна ставити умови
"Якщо з'їси суп, дам цукерку" – цей шантаж може принести результат. Проте це навчання дитини, як добиватися бажаного. Батькам потрібно бути готовими до того, що малюк почне практикувати шантаж на них самих.
Важливо Як батькам захистити малюка від сексуального насильства: важливі поради від дитячого омбудсмена
Не можна годувати через силу
Якщо дитина їсть через тиск батьків, то організм не виробляє корисних ферментів для перетравлення і засвоєння їжі. Зате мозок отримує сигнал для відторгнення небажаних речовин. Як мінімум, для шлунково-кишкового тракту таке харчування не несе користі.
Не можна годувати дитину через силу / Фото Verywell Health
Не можна забороняти грати
До 3 років дитина буде "грати" їжею, так вона пізнає світ та розвивається. Прийміть потрібні заходи, щоб малюк не забруднив занадто багато та дозволяйте ігри.
Не можна нав'язувати свої страхи та дієти
Мама боїться погладшати, тому застосовує найрізноманітніші дієти. При цьому сподівається, що у дитини теж сформується таке ж ставлення до харчування. Поганий апетит у дитини при таких дієтах – очевидний наслідок.
Не можна нав'язувати свої страхи дитині / Фото Verywell Health
Не можна завжди вважати дитину голодною
Якщо дитина вже з'їла кілька шматочків печива, запила усе соком, то про голод не може бути й мови. Спробуйте прибрати перекуси. Якщо дитина і в цьому випадку не захоче їсти, тоді можна почати турбуватися і консультуватися з лікарем.
Цікаво Чому дитина відмовляється допомагати батькам: головна помилка під час виховання
Не можна примушувати доїдати "все"
"Тарілка повинна бути чистою" – цей ультиматум не на користь дитині. Невроз, переїдання – звичайні наслідки таких дій батьків.