Вона розповіла про випадок, коли батьки вирішили не будити своє 3-місячне немовля і залишили його в автомобілі на місці для паркування. Після повернення з магазину в дитини дихання вже не було й врятувати її не вдалося.

Цікаво Як навчити дитину правил поведінки в громадському транспорті: практичні поради

Ще був випадок, коли тато залишив "на хвилинку" дитину в машині й пішов на зустріч, яка затягнулася. Сонце перемістилося, і діти опинилися під палючими променями. Перехожі розбили скло в машині, щоб звільнити дітей, і ще 30 хвилин чекали на батька.

У дітей, з огляду на особливості їх фізіології, набагато швидше підіймається температура тіла. Злегка напіввідчинене вікно взагалі не рятує ситуацію. Крім ризику загинути від спеки й зневоднення, існують й інші ризики.

Які ще були ситуації

• Мама залишила 3-річну дівчинку в машині. Авто разом з дитиною викрали зловмисники. Дівчинку висадили на трасі у 20 кілометрів від місця викрадення.

• Дитина в півтора року була залишена в машині, заплуталася в ременях безпеки та задихнулася. Коли мама повернулася, малюк вже був не живий.

• Дитину залишили в припаркованому автомобілі на АЗС. Батьки пішли за кавою. Раптово машина почала горіти разом з дитиною в ній. Тільки завдяки швидкій реакції співробітників АЗС дитина не постраждала.


Дитина в авто / Фото Brimbank & North West

На сонці рахунок йде буквально на хвилини. Що робити, коли ви побачили, що в припаркованій машині дитина одна, плаче, спітніла, лежить в кріслі, на сидінні без свідомості або "спить".

Порядок дій:

  1. Змусити спрацювати сигналізацію авто.
  2. Розбити вікно, щоб дістати малюка.
  3. Викликати швидку допомогу.
  4. Викликати поліцейських.
  5. Залучити свідків ситуації, що відбувається.

Важливо Як батькам підготуватися до подорожі з дитиною: дієві лайфхаки

Після звільнення дитини з авто:

  1. Віднести в тінь.
  2. Напоїти та обмити водою.
  3. Зняти зайвий одяг.
  4. Не залишати дитину без нагляду до приїзду медиків.