Що потрібно пам'ятати дітям, користуючись інтернетом

• Інформацію, яка потрапила в інтернет, дуже складно, а часом і взагалі неможливо видалити. Тому перш ніж опублікувати допис у соціальній мережі, коментар на форумі або залишити повідомлення на сайті, варто користуватися "правилом білборду". Тобто уявити, що ця інформація знаходиться на великому білборді неподалік школи і подумати, чи комфортно буде, якщо її всі бачитимуть.

Важливо Коли батьки мають використовувати суворість у вихованні: 5 типів поведінки дитини

• Особисті дані потрібно тримати в секреті. Особливо це стосується адреси, номеру мобільного телефону, банківських даних батьків.

• До нових знайомств в інтернеті варто ставитися скептично, адже зловмисники в мережі можуть видавати себе за привітних однолітків та втиратися у довіру, переслідуючи власні інтереси.


Кібербезпека дитини / Фото Australian Institute of Family Studies

Батькам не варто забороняти дітям заводити власні акаунти у соцмережах. Проте важливо сформувати правильну тактику у віртуальному просторі.

Цікаво Сварки батьків при дитині: як нездорова сімейна атмосфера впливає на малюка

  1. Навчити дитину не повідомляти стороннім особисті дані, не пересилати у месенджерах фото документів. У випадку, якщо хтось запитує таку інформацію, повідомляти про це батькам.
  2. Пояснити про небезпеку створення інтимних фотографій.
  3. Розказати про шахраїв в інтернеті. Варто навчити дітей розумно ставитися до повідомлень про надання допомоги – фінансової чи фізичної.
  4. Навчити не переходити за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий сайт або "вірус".