Вчений Брендон Едді з університету штату Невада, повідомив, що батько, як і матір, відчуває величезний стрес після народження дитини.
Цікаво Чому добре бути "поганими" батьками: неочікувані причини
Проте, на відміну від мами, у якої завжди цікавляться про її фізичний та психологічний стан, в сучасному суспільстві про переживання тата питати не прийнято.
"Мій колишній співробітник, який прочитав результати мого дослідження, пізніше подякував мені. Він сказав: "Я дійсно дуже вдячний за твоє дослідження, адже мені було дуже складно з цим впоратися"", – розповів Брендон Едді.
Він зазначив, що зазвичай всі запитують: "Як твоя дружина? Як твоя дитина?". Проте нікого не цікавить, як справи у тата. А найчастіше молодим батькам відчайдушно хочеться, щоб хтось запитав, як його справи,
– повідомив Едді.
Вченими доведено, що багато татів стикаються з депресивними станами після народження дітей.
Серед симптомів післяпологової депресії є:
- Перепади настрою.
- Проблеми зі сном.
- Безсоння.
- Смуток.
- Дратівливість.
- Неспокій.
До симптомів важкої форми післяпологової депресії також відносять проблеми з прихильністю до новонародженого, відсутність любові до дитини, пригніченість і навіть думки про самогубство.
Для чоловіків післяпологова депресія може бути ще більш небезпечна, ніж для жінок. Переважно через те, що в сучасному суспільстві її пов'язують виключно з матерями.
Результати дослідження
Згідно з дослідженням вчених, близько 10% татів страждають від післяпологової депресії в період, який може тривати до 6 місяців після народження дитини.
Інші дослідження демонструють, що 24 – 50% чоловіків, чиї дружини страждають післяпологовою депресією, також страждають від неї.
Важливо Правила виховання успішних та щасливих дітей: 5 кращих виступів з TED talks для батьків
Важливо розпізнати у чоловіка післяпологову депресію і допомогти впоратися з нею. В іншому випадку вона може нашкодити не тільки батькові, але і його стосункам з дружиною, її моральному стану. Крім того, може стати небезпечною для новонародженого малюка.