Підтримка сімей під час вагітності та після народження дитини є одним з першочергових завдань держави. Проте на законодавчому рівні не був закріплений орган, відповідальний за призначення та виплату такої допомоги, як "пакунок малюка".

Важливо "Пакунки малюка" закуповуватимуть через Prozorro: що змінить нова система

"Закон, що його підписав президент, вирішує це питання, закріплюючи повноваження з призначення та виплати такого виду державної допомоги за органами соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника) новонародженого", – зазначили на сайті Офісу Президента.

Згідно із законом, закріплюється вартість "пакунка малюка" на рівні трьох розмірів прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель. Кінцева ціна визначається в результаті закупівельного аукціону.

Такі зміни до законодавства дадуть змогу проводити закупівлі товарів для комплектування "пакунка малюка" на відкритих прозорих аукціонах через електронну систему ProZorro з метою більш ефективного використання бюджетних коштів,
– повідомили в Офісі Президента.

Важливо Бебі-бокси для малюків: через експеримент уряду понад 15 тисяч сімей не отримали пакунок

"Таким чином, підписаний президентом закон, створить більш сприятливі умови для підтримки жінок під час вагітності, після пологів і для державного захисту новонароджених", – додали в Офісі Президента