Батьки часто забувають про здорове харчування, закритість та фізичну активність дитини. Причому починати потрібно з себе, адже ви для неї найближчий приклад для наслідування. Якщо дитина не переїдає та харчується здоровою їжею, але продовжує набирати зайву вагу, то причиною може бути психосоматика, зазначає психотерапевт Тетяна Болтик, пише "Мой ребенок".
Цікаво Поширені помилки у вихованні дитини: 5 порад, які допоможуть батькам
Психосоматики зайвої ваги у дитини
► Недостатньо любові, ніжності та дотиків – погладжування, поцілунки, обійми.
► Один або двоє батьків занадто суворі й упереджено ставляться до дитини, постійно критикують.
► Один з батьків відрізняється особливою жорстокістю. Це може бути прояв не обов'язково до дитини. Наприклад, батько, який тиранить матір. Через це у дитини "проявляється" по тілу захисна оболонка у вигляді зайвої ваги.
► Як продовження попередньої причини. Хтось тиранить дитину поза домом: в школі вчитель, однокласники, тренер.
Жорстокість до дитини / Фото The Sun
► Гіперопіка від батьків – часто мова йде про бабусю. Тіло намагається ніби "відгородитися" і зробити кордон.
► Питання особистого простору: у дитини немає на фізичному рівні власного куточка в будинку. Якщо дитині вже понад 3 років, такий куточок має бути обов'язково.
► Страхи і тривожність мами (бабусі) щодо життя дитини. Тіло дитини включає команду "наростити подушку безпеки", щоб усім стало легше.
► Тіло "обростає", зчитуючи модель улюбленого члена сім'ї, як ідеальну модель для наслідування. Дитині може подобається доброта або успішність цього родича, а тіло буде транслювати зі своєї точки зору бажання бути схожим на цю людину. Часто такі процеси запускають фрази: "вся в тата" або "у нас всі дівчата в роді повні".
Приклад для дитини / Фото thinkstock
► Почуття провини і фраза батьків: "заспокойся". Фокус уваги повинен бути на тому, де і як можна подуріти, побігати, пострибати і виплеснути все накопичене, а не на тому, чого не можна робити і "як тобі не соромно".
Фраза "заспокойся, а то від тебе голова вже болить" – взагалі згубна у всіх сенсах. Дитина, не бажаючи відчувати провину, нарощує собі зайві кілограми і стає малорухливою. І звичайно спокійною, аби у мами не боліла голова.
► Народження молодших братів і сестер може спровокувати набір ваги, щоб стати "помітніше" для батьків.
Читайте також Що потрібно дитині чути від батьків: 10 важливих фраз
Скільки має важити дитина в різному віці
У дітей дуже інтенсивний обмін речовин, а жировий запас необхідний для отримання достатньої кількості енергії, щоб рости, зазначає Dietcenter.
Активне накопичення жиру відбувається в певні періоди життя дитини:
- до 1 року;
- в 5 – 6 років;
- у 12 – 17 років.
Для різного віку – різна норма ваги. Після 10 років вага має додаватись в середньому на 4 кілограми.
- у 5 років: 18 – 22 кілограми;
- в 10 років: 28 – 34 кілограми;
- у 12 років: норма до 45 кілограмів.