Світ знає безліч чудових прикладів успішних бізнесменів, які розпочали справу як хобі, передає видання The Point.

Цікаво! 5 порад, як придумати ефектну назву компанії або бренду, яку точно запам’ятають

Але не кожному вдається перетворити своє хобі в бізнес, який приносить дохід. Що ж потрібно знати, хто хоче зробити хобі прибутковою справою?

Як заробляти на хобі

  • Визначтеся з цілями та бажаннями

Визначте свою сильну пристрасть і чим вам подобається займатися в житті найбільше. Наприклад, шити спідниці або в'язати тапочки, робити макіяж або фотографувати. Важливо вибрати те, що робить вас щасливим.

Адже власний бізнес, особливо на етапі становлення, – це дуже ненормована робота: тут ви не зможете працювати від дзвінка до дзвінка, вам доведеться забути про відпустки та вихідні. До того ж, не варто слухати нічиїх порад, адже вибір повинні зробити тільки ви.

  • Повірте в себе та заручіться підтримкою близьких

Варто залучитися підтримкою близьких людей. Адже коли у вас вірить чоловік / дружина, батьки чи діти, ви зможете досягнути успіху.

Так, на шляху становлення і розвитку вашого бізнесу на вас чекає немало невдач, але вони не повинні вас зламати чи змусити відмовитися від своєї мрії. Вам необхідно точно себе запевнити, що обов’язково все вийде.

  • Подбайте про стартовий капітал

Важливою складовою бізнесу є стартовий капітал. Про нього варто подумати заздалегідь.

Тож прорахуйте всі витратити, необхідні вам для запуску власної справи, і вирішіть, чи готові ви виділити таку суму з сімейного бюджету чи вам потрібно буде взяти кредит.

Якщо стартового капіталу у вас не вистачає і брати в борг ви не бажаєте, не поспішайте відмовлятись від мрії і спробуйте знайти вихід. Наприклад, якщо ваш бізнес полягатиме у пошитті постільної білизни, ви можете попросити у замовника завдаток, за який придбаєте тканину.

Цікаво! Сімейний бізнес в Україні: 7 прибуткових ідей

  • Проведіть попередній аналіз

Варто сформувати конкретну стратегію, де ви визначите свою мету і кроки, які допоможуть вам її досягти. Тому створіть бізнес-план, де будете прописуйте алгоритм виконань дій, вивчіть свою цільову аудиторію та з’ясуйте, що ви можете запропонувати такого, чого немає на ринку.

Не шкодуйте коштів і часу на саморозвиток: відвідуйте курси, зустрічайтесь з однодумцями, вкладайте гроші у власне просування. Якщо не розумієте чогось самі – залучайте професіоналів.


Продумайте бізнес-план, підготуйте заощадження / Фото Unsplash

  • Не заощаджуйте на рекламі

Реклама – це двигун торгівлі. Перш за все, розкажіть про свої починання на сторінках власних соцмереж. Можливо, хтось з ваших підписників чи колишніх однокласників захоче стати вашим постійним клієнтом.

Або замовте рекламу у відомих блогерів чи візьміть участь у профільній виставці. А щоб вийти на максимальну кількість потенційних клієнтів, створіть для свого продукту сайт і окремі сторінки в соціальних мережах.

До теми! Сімейний бізнес: кілька порад, як працювати з рідними

Також можна придумати бонуси за великі замовлення чи знижки постійним клієнтам. Програми лояльності завжди приваблюють покупців.

  • Любіть свій бізнес

Пам’ятайте, що успіху добиваються ті, хто по-справжньому «горять» своєю справою і багато працюють. Тому тільки дійсно улюблена справа, якій ви готові присвятити себе повністю і працювати, не зважаючи ні на що, зможе стати прибутковим бізнесом.