Юліана Маслак у своєму інстаграмі поділилась корисними порадами. Вона обрала 9 активностей, які допоможуть дитині почуватись завжди в комфорті та безпеці.
Важливо Як дитині допомогти повірити в себе: дієві поради
Будьте тут і тепер
Дітям потрібно відчувати, що батьки тут і зараз. Тому психолог рекомендує звертати увагу не на нові дописи в мережі, а на те, що навколо вас. Наприклад, разом із дитиною можна медитувати та відпочивати.
Три добрі справи
Перед сном приділяйте час на розмови з дитиною. Обговоріть з малюком, які добрі справи він чи вона хотіли б реалізувати наступного дня. Заплануйте якусь спільну для вас обидвох.
Говоріть про почуття
Не варто ігнорувати переживання і думки дитини, навіть якщо вони, на перший погляд, здаються нісенітницями. Часто нащадки не знають, як передати емоції та розповісти про речі, які їх засмучують. Тому виділіть час, коли ви можете наодинці обговорити думки, переживання, почуття та плани дитини.
Фантазуйте
Практикуйте з малюком вигадування історій. Можна перетворити фантазії на певну гру, коли ви розказуєте один одному про щось та маєте вгадати – вигадка це чи правда. Або ж створюйте власні казки про тваринок та їхні стосунки. Можна допомогти малюку, наприклад, дати якусь тему чи почати історію. Тут важливо не насміхатись, а проявити цікавість до фантазій вашої дитини.
Якщо ж дитина захоче розповісти про те, як вона бачила динозавра, то нехай розповідає! Не обмежуйте не себе, ні дитину у фантазіях.
Фантазуйте з дитиною / Фото Unsplash
Тестуйте думки
Допоможіть дитині подивитись на думку з різних сторін. Для цього дайте декілька запитань, які можуть поставити правдивість думки під сумнів.
Дбайте про малюка
Скеровуйте та підтримуйте дитину, плекайте навички турботи про себе. Наприклад, щоб малюк обирав смачну та корисну їжу, добре спав, вів активний спосіб життя, займався спортом та мав власні хобі.
Читайте також 5 принципів виховання, які варто знати всім батькам
Виклик власному мисленню
Стимулюйте дитину до різного розвитку. Нехай нащадок подивиться та оцінить ситуації у новий для себе спосіб, розвивайте навички помічати корисні, більш реалістичні та некорисні переконання. Наприклад, як визначити, що колір паперу – коричневий. Замість того, щоб просто сказати, що він коричневий, змішайте зелену і червону фарби, і доведіть це на прикладі.
Тривожний час
Виділяйте кілька хвилин на добу, щоб обговорити неприємні деталі дня. Що викликає у вашої дитини тривогу, занепокоєння чи роздратування. Допоможіть впоратись із цими почуттями та дайте поради.
Не варто робити це у чітко визначений час, щоб не було напруженої атмосфери ані для вас, ані для дитини. Підберіть слушний час для обговорення цієї теми. Головне, щоб у цей час було комфортно і вам, і дитині.
Активний план
Організовуйте різну активність для своєї дитини. Урізноманітнюйте розваги:
- похід в пісочницю;
- гра з м'ячем;
- їзда на велосипеді;
- похід в парк або ж зоопарк;
- читання книг;
- смакування ласощів у кав'ярні.
Плануйте розваги з дитиною / Фото Unsplash
Психічне здоров'я дітей в умовах пандемії
Центр громадського здоров’я України звернув увагу на те, що дітям також потрібна психологічна підтримка під час пандемії.
У багатьох містах країни знову закрили садочки та школи на карантин. Тому діти залишаються без звичного середовища та стимулів. Незалежно від віку діти можуть проявляти гнів і роздратування, вимагати до себе більше уваги. Тому потрібно допомогти їм не почуватись самотніми:
- складіть разом із дитиною розпорядок дня;
- виконуйте домашнє завдання;
- дайте можливість дитині творчо самовиражатися;
- створіть вдома затишок і комфорт, щоб дитина могла почуватись у безпеці.