Як навчити дитину їсти корисну їжу: дієві поради від дієтолога та мами трійнят
Джерело:
ParentsДжулі Бернс, яка є дієтологом та мамою 7-річних трійнят, пояснила, як змусити дітей їсти овочі та пробувати нові продукти. Що порадила професіоналка – читайте у матеріалі.
• Планувати прийом їжі та закусок
Кожні 3 – 4 години дитині потрібно їсти, а саме повноцінне харчування 3 рази, 2 перекуси та багато рідини. Якщо наперед спланувати такий графік, то харчування дитини буде збалансованішим, а малюк буде менш примхливим.
Цікаво 3 дорогі сфери з життя дитини, в які батьки мають вкладати гроші: на чому не можна економити
На прогулянку можна взяти із собою корисні перекуси: овочі, йогурти, а також не забути про воду. Тоді не доведеться покладатися на фастфуд.
• Планувати меню вечері заздалегідь
Якщо складно планувати меню на тиждень, то можна почати з 2 – 3 днів. Вечеря обов'язково має бути збалансованою:
- Цілозерновий хліб, рис чи макаронні вироби.
- Фрукти або овочі.
- Джерело білка, наприклад, нежирне м'ясо, сир або боби.
Збалансована вечеря / Фото iStock
• Не коментувати харчові звички дітей
Батькам варто намагатися не коментувати, що і скільки їдять діти. Варто бути якомога більше нейтральними. Якщо будете постійно їм казати "їжте овочі", вони будуть тільки чинити опір.
• Поступово додавати нові продукти
Часто діти страждають фобією нової їжі. Їхні смакові рецептори повинні іноді звикати до аромату, перш ніж їм сподобається смак.
• Зробити здорову їжу цікавою
Якщо діти не хочуть їсти овочі, можна спробувати поекспериментувати з приправами та соусами. Наприклад, додати хумус або заправку на основі йогурту.
• Хай діти також готують їжу
Якщо діти будуть брати участь у виборі або приготуванні їжі, вони будуть більше цікавитися тим, що вони створили. Можна сходити із ними в магазин і дозволити самостійно вибирати продукти. Крім цього, якщо вони достатньо дорослі, дозвольте їм нарізати овочі та зробити салат.
Діти готують з батьками / Фото First Discovery Children's Academy
• Зменшити кількість шкідливих продуктів
Не діти, а батьки відповідають за продукти, які потрапляють в будинок. Скорочуючи кількість нездорової їжі, мама й тато мотивують їсти більше фруктів, овочів, цілозернових і молочних продуктів.
• Помірковано дозволяти смаколики
Іноді варто дозволяти дітям цукерки, газовану воду та печиво. Попкорн в кіно або морозиво з фруктами – це справжнє задоволення, від якого не варто відмовлятися. Якщо батьки збалансують це з правильним вибором харчів і фізичною активністю – дітям не зашкодить.
Важливо Заборонені методи виховання: які дії батьків можуть негативно вплинути на дитину
• Бути прикладом для наслідування
Якщо батьки постійно сидять на дієті або мають непостійні звички в їжі, діти виростуть і будуть думати, що така поведінка є нормальною. Варто більше довіряти своєму тілу, яке повідомить, коли ви голодні та коли ситі. Тоді діти навчаться робити те ж саме.