Достатньо велика кількість батьків все ще вважає, що фізичне покарання – це доречний метод для підтримки дисципліни.

До теми Чому не можна застосовувати фізичне покарання при вихованні дитини: перелік негативних наслідків

При вивченні наслідків пороття складність є в тому, що фізичне покарання часто поєднується з іншими формами жорстокого поводження. Саме тому буває важко ізолювати наслідки лише чогось одного.

У новому дослідженні автори зібрали дані 1 883 підлітків віком від 14 до 17 років, а також їх батьків або опікунів.

Що запитували підлітків:

  • Як часто в дитинстві їх били по сідницях або по руках.
  • Чи відчували вони якесь емоційне, фізичне або сексуальне насильство.
  • Чи відчували вони якийсь вплив фізичного насильства в дитинстві.

Науковці повідомили, хоч є дорослі, які схвалюють використання пороття заради покарання, їх дослідження продемонструвало, що насправді воно призводить до більш зухвалої поведінки в підлітковому віці.

Діти
Тілесне покарання / Фото The Jakarta Post​

З опитаних 18% розповіли, що в дитинстві їх били 3 або більше разів. Опитування показало, що ці підлітки частіше стикалися з психічними розладами або мали проблеми з фізичним станом в порівнянні з тими, кого били 2 рази або менше. Крім того, вони з більшою ймовірністю могли, наприклад, красти в магазинах або робити фізичну шкоду іншим.

Важливо Яку поведінку дитини не можна ігнорувати: 5 проблем, які шкодять майбутньому малюка

Вчені зазначили, що не варто робити пряму залежність саме від фізичного покарання. Для цього необхідна більша кількість досліджень, адже на додачу до такого виду покарання може мати вплив — розлучення батьків, насильство в родині, зловживання наркотиками або алкоголем.

При цьому, вони стверджують, що не існує жодного доказу того, що тілесне покарання може хоч якось допомогти розвитку дитини.