► Батьки дозволяють усе, або нічого

Часто батьки або виховують дитину у вседозволеності, або навпаки – все забороняють. У першому випадку дитина втомлюється та перезбуджується від своїх дій. Вона ще не здатна контролювати бажання та розподіляти сили, що викликає сильне роздратування та сльози.

Цікаво Пізніше починають говорити та впливають на розвиток: як гаджети шкодять дітям

У випадку заборони на все, у дитини виникає злість на інших дітей, яким дозволено більше, а також образа на батьків. Усе разом через певний час призводить до істерики.

► Тато й мама використовують різні методи виховання та сперечаються між собою

Мама може усе забороняти, а батько – дозволяти. Крім цього, дорослі ще й сперечаються між собою, а дитина усе це бачить. В такому випадку малюк не розуміє, як правильно поводитися. Аби протистояти батькам і почути одне спільне рішення, дитина влаштовує істерику. Адже в такому випадку тато і мати діють однаково – намагаються заспокоїти дитину.

Дитяча істерика
Дитяча істерика / Фото Parenting for Brain​

► Батьки в усьому погоджуються з дитиною, коли у неї істерику

Якщо дитина влаштовує істерику задля маніпуляції, не можна їй все дозволяти. Навіть коли усе це відбувається в людному місці, краще непохитно наполягати на батьківське "ні".

Важливо Як підготуватися до підліткового періоду дитини: 10 порад батькам

Потім ще й удома провести серйозну розмову з малюком, накладаючи якусь заборону, наприклад, перегляд мультиків чи ігор. Важливо, щоб дитина запам’ятала, що в громадському місці неприпустимо так поводитися.