Сімейна психологиня Світлана Плахотна у своєму інстаграмі розповіла, що відпочинок партнерів один від іншого – це змога дати більше індивідуального простору. Партнер зможе реалізувати власні плани, ідеї, які відкладав, або просто побуде на самоті. І це є необхідністю для багатьох пар.
Варто знати Що заважає побудувати стосунки: 3 неочікувані проблеми
Психолог зазначає, що цей вид відпочинку навряд підійде для тих, хто тільки розпочав стосунки. А все тому, що на першій стадії закоханості у людей є бажання весь час проводити разом та не розлучатись із партнером, відтак потреба побути наодинці не є гострою. Водночас у зрілих стосунках чи у шлюбі є бажання реалізувати себе, розібратись у своїх думках та зробити емоційне перезавантаження.
Що дає відпочинок без партнера
Відтак відпочинок без партнера – це змога:
- Зробити перезавантаження в стосунках, адже коли ви повертаєтесь до партнера, ви зрозумієте, наскільки він став важливою частиною вашого життя. Навіть кілька годин в розлуці відкривають парі переваги один одного та розпалюють почуття.
- Окремий відпочинок допомагає знайти власний простір, адже у сімейному житті його не так і багато.
- Проявити довіру. Відпочинок від партнера – це не зрада, а можливість тільки укріпити стосунки.
- Знайти особистий час, щоб залишатись цікавими один для одного.
- Розвивати своє хобі.
Як відпочивати без партнера
Як зазначає психологиня, відпочинок один від одногоне повинен тривати кілька тижнів, чи навіть днів. Така розлука може охолодити стосунки. Але партнери можуть використати час на себе: піти в салон краси, в спортзал чи на заняття йогою, на рибалку чи похід в ресторан з подругами, шопінг чи просто прогулянка в парку.
Перед тим, як робити відпочинок для себе, варто обговорити це питання з партнером. Поясніть партнеру, наскільки та чому для вас важливо проводити час окремо.
Дивіться також Сімейне життя після 50 років: найпопулярніші міфи про шлюб і реальність
Спільний час вдома: як розподілити
Вдома також іноді потрібно проводити час окремо, особливо в період карантину. Багато пар працюють разом з дому, тому "робочий карантин" може вплинути на ваші стосунки, пише Business Insider.
Тому, щоб не зіпсувати стосунки та мати вільний час для роботи і для себе, потрібно:
Складіть графік
Важливо приділяти конкретний час для роботи, сім'ї та себе. Тому графік допоможе правильно розподілити час і створити баланс між роботою та особистим.
Розподіліть домашні обов'язки
Можна створити "календар-сім'ї", де будуть розписані всі справи. Щоб не виникло ситуацій, коли один з партнерів робить усе, а інший зайнятий лише своєю роботою.
Зробіть конкретне робоче місце
У будинку чи квартирі має бути певна територія для роботи. Це може допомогти вам не допустити, щоб ваша робота перейшла на ваше життя фізично та психологічно.
І в період карантину, коли ви постійно перебуваєте вдома, дуже важливо розуміти, що спілкування в замкнутому просторі у сім'ї має відбуватися 50 на 50, зазначила 24 каналу психологина Олена Рихальська.
50% ви присвячуєте спілкуванню один з одним, 50% – ви йдете або в іншу кімнату, або в інший кутик квартири і присвячуєте час на розвиток себе.
– радить психологиня.