"Ми не можемо дійти згоди, як розпоряджатися фінансами"
З початком пандемії COVID-19 багато людей залишились без роботи або з тимчасовими фінансовими труднощами. Про це повідомило видання виданню Huffpost.
Важливо Таємниця шлюбного договору в Україні: навіщо та як укладати
"Багато хто переживає фінансові зміни, оскільки втрачають робочі місця та коливається економіка. Це призводить до занепокоєння з приводу фінансового добробуту", – пояснила сімейний терапевтка Аманда Бакеро.
Вона порекомендувала парам, які сперечаються про гроші, визначити часові рамки для витрат.
"Кожен партнер повинен визначити, що, на його думку, є нагальними потребами, а які витрати ще можуть почекати", – додала Бакеро.
"Ми не можемо домовитися про те, на які ризики можна піти"
Ще одна розбіжність – наскільки пильними пари повинні бути щодо заходів безпеки, таких як носіння маски або практика соціального дистанціювання.
Ви та ваш партнер можете опинитися в дискусії щодо відмінності в прийнятті ризику. Від великих подій, таких як рішення про те, чи відправляти дітей назад в дитячий садок і подорожувати. До невеликих рішень, наприклад, як зустрічатися з друзями,
– повідомила психотерапевт Бріттані Буффар.
Вона порадила спробувати неупереджено підходити до різних точок зору, а не засуджувати.
"Думки можуть змінюватися з часом, тому проявіть терпіння. Може непохитна позиція вашого партнера стане іншою", – додала Буффар.
Також варто шукати компроміс та намагатися домовитися про способи зниження деяких потенційних ризиків.
"У нас немає часу на самотність і ми сходимо з розуму"
Поняття особистого простору зникло на карантині. Для деяких пар спільна робота в режимі 24 на 7 знову запалила іскру у відносинах, а в інших це викликало розчарування й обурення.
Конфлікти в парах / Фото Must Be This Tall To Ride
Сімейний терапевтка Аманда Бакеро повідомила, що відсутність часу на самотність стало каталізатором для дрібних сварок.
В такому випадку потрібно виділити час на власні потреби, банально, самому сходити у крамницю. А також додатково проговорити з партнером про свої переживання.
"Я не відчуваю підтримки з боку партнера"
Ми живемо в надзвичайно напружений час, де кожен у свій спосіб намагається впоратися зі стресом. У стосунках один партнер може приховувати свій стан, водночас інший – більш висловлює свої почуття.
В результаті людина може відчути, що її партнер "сховав голову в пісок" і емоційно уникає контакту. При цьому інший партнер може відчувати, що інший занадто емоційний та постійно шукає уваги,
– розповіла Ебігейл Мейкпіс.
Люди можуть відчути, що змушені справлятися зі своїми страхами і стресами в поодинці, що їх неправильно розуміють і не підтримують. Тому необхідно зрозуміти, що не існує "правильного" способу впоратися зі страхом, і нічого страшного, якщо партнер поводиться інакше.
Сварки під час ізоляції / Фото Evidently Cochrane
"Мій партнер звинувачує мене у своїх проблемах"
Під час пандемії деякі люди проєктують загальне невдоволення своїм життям на партнера. Також можуть фантазувати, як би все було, якби вони були з кимось іншим.
"Люди відчувають сильний стрес, і, щоб впоратися, починають фантазувати або візуалізувати альтернативне життя без конфліктів", – пояснила Ебігейл Мейкпіс.
Цікаво "Метелики в животі" та наркотик: 5 цікавих фактів про кохання, які доведені наукою
Щоб протидіяти негативному мисленню, можна скласти список всього, що отримали від відносин. Наприклад, це можуть бути діти, емоційна підтримка, особистісний ріст, стабільність під час хаосу.