Часто батькам хочеться, щоб малюк був добрим, гарним, вихованим, не докладаючи для цього багатьох зусиль. Діти — це те, що мама й тато в них вклали, чого навчали, як до них ставилися, що дозволяли.

Цікаво 8 простих способів підтримати з дітьми здорові стосунки: поради психолога

Якщо гармонічні стосунки порушені, батьківський авторитет втрачено, владнати все буде важко, але можливо.

Ігноруйте провокації з боку підлітка

Підліток намагатиметься провокувати батьків на сварку, може обманювати чи використовувати образливі фрази. Мамі й татові краще проявити мудрість та сказати: "Я бачу хтось своєю поведінкою намагається розгнівати мене. Я почуваюся недобре, коли мене відкрито обманюють. Краще поговоримо пізніше, коли ти будеш налаштований на спокійну довірливу розмову".


Виховання підлітка / Фото JFCS SNJ

Припиніть плекати свою гординю

Часто батьки можуть думати: "Як же так, я йому все життя присвятила, я для нього все, а він так зі мною". Важливо при цьому зрозуміти, як насправді ставитеся до своїх дітей. Варто переглянути своє ставлення до дітей. Змінившись самостійно, можна щось вимагати від дітей.

Важливо Токсичні помилки батьків під час виховання: 5 дій, які шкодять дітям

Визначте правила поведінки

Можна виписати на аркуші або видрукувати, укласти формальну угоду із дитиною. Проте спочатку важливо наладити стосунки, помириться, поспілкуйтися, пробачити одне одного. Обов'язково подружіться з сином та донькою, не втрачайте довіру та контакт.