Він вивів цілу теорію про те, як порядок при народженні може сформувати особистість дитини. Чим відрізняються між собою старші, середущі і молодші діти, а також яким виростає одинак – читайте далі.

Дізнайтесь також Батько вирізав з дерева копію спорткару для маленького сина: вражаючі фото та відео

Первістки

Згідно з теорією Адлера, найстарша дитина зазвичай має консервативне світобачення. Вона орієнтується на силу та схильна бути лідером. Саме тому, первістки часто беруть на себе відповідальність за своїх молодших братів і сестер. Вони дбайливі, ініціативні і більше готові до батьківства.

Середущі діти

Для них старший брат чи сестра є прикладом для наслідування, тому вони зі всіх сил намагаються перевершити їх. Через це темпи їхнього розвитку є вищими. Середущі діти зазвичай не егоїстичні, зате часто вони мають високі амбіції, тому схильні ставити перед собою невиправдано високі цілі. Це стає причиною великої кількості невдач і водночас необхідного життєвого досвіду: знання того, як впоратися з труднощами, робить їх сильнішими.

Наймолодші діти

Отримуючи багато уваги і турботи від батьків та старших братів та сестер, наймолодші діти можуть відчувати себе менш досвідченими і незалежними. Але водночас вони високо мотивовані для того, щоб перевершити старших дітей в сім’ї. Доволі часто наймолодші досягають значного успіху і визнання в обраній професії. Вони можуть стати найшвидшими спортсменами, найкращими музикантами або найталановитішими художниками, але будуть більш безвідповідальними та легковажними, ніж старші діти. Крім того, наймолодші доволі товариські і комунікабельні.

Одинаки

Єдина дитина немає братів і сестер для конкуренції, тому часто конкурує зі своїми батьками. Випещена і облюбована в дитинстві, вона очікуватиме опіки та захисту від усіх інших. Залежність і егоцентризм є провідними якостями цього стилю життя. Одинакам часто важко взаємодіяти з однолітками. Вони виростають перфекціоністами і прагнуть досягти своїх цілей за будь-яку ціну.


Особистість дитини може залежати від порядку при народженні / Фото unsplash

Що робити, щоб діти були дружніми

Відносини між братами і сестрами часто дуже непрості. Між ними можуть виникати конфлікти і навіть бійки. Однак, як стверджують фахівці, відповідальність за те, як складуться відносини між дітьми лежить на батьках. І працювати над ними треба починати ще до народження другої чи третьої дитини. Ось кілька порад, які можуть сприяти гарним відносинам братів і сестер.

  • Розкажіть первістку, що в нього скоро буде братик чи сестричка і наголосіть, що ви дуже сподіваєтеся на його допомогу.
  • Радьтеся з первістком: як назвати майбутнього малюка, якого кольору пелюшки купити, куди поставити ліжечко тощо.
  • Після народження немовляти намагайтеся пробудити інтерес старшого до нового члена сім'ї. Покажіть маленькі ручки, як він мило спить і їсть – це пробудить ніжність в серці первістка.
  • Дотримайтесь своєї обіцянки і дозвольте старшій дитині піклуватися про молодшу. Не забувайте підкреслювати, наскільки важлива для вас ця допомога.
  • Заохочуйте будь-яке виявлення уваги і турботи старшого до малюка, навіть якщо це зайвий клопіт для вас.
  • У жодному разі не примушуйте піклуватися про немовля.
  • Не позбавляйте старшу дитину статусу "маленький".