Тому педагогиня по вокалу Анна Байдик та хореографиня Тетяна Бесараб поділилися власними порадами виданню Сегодня, як допомогти дитині замінити щоденну норму рухливості в звичайному житті та ще й перетворити це в корисні творчі навички.

Цікаво! Як робити уроки з дітьми: цікаві лайфхаки від бабусь та дідусів

"Якщо ваша дитина тягнеться до музики, підтримуйте будь-які співочі прояви малюків", – радить вокалістка Анна Байдак. Адже короткі та легкі мелодії, наспівані мамою або татом, будуть розвивати у малечі любов до музики.

Спочатку спробуйте виконати з дитиною знайомі їй пісні (наприклад, пісні з мультфільмів чи популярних українських і зарубіжних виконавців). Щоб було цікавіше, можете організувати вдома вечір домашнього караоке.


Розвивайте в дитини любов до музики / Фото УП.Життя

Крім того, Ганна Байдак рекомендує батькам попрацювати над правильним диханням дитини.

"Попрацюйте з дитиною над диханням. В інтернеті є безліч дихальних гімнастик, які не тільки необхідні, щоб мати сильну опору для голосу, але і корисні для здоров'я в цілому", – пояснила педагог по вокалу.

За її словами, якщо у дитини вже є улюблені пісні – дайте їй можливість виконати її для вас. "А для близьких родичів і друзів можна влаштувати домашній концерт в Zoom або по Facetime. І обов'язково не шкодуйте овацій для маленького артиста, його це обов'язково підтримає", – говорить Анна.

До теми! Як правильно робити зауваження дитині: відповідь психологині

Як виховувати в дитини любов до музики? Можна разом прослуховувати різні музичні жанри, розповідати дитині про них, цікавитися, що сподобалося більше, обговорити, які характеристики відрізняють один жанр від іншого.

А для найменших дітей створіть "шумовий оркестр", покажіть, як звучить той чи інший інструмент, спробуйте з дитиною поімпровізувати, наприклад, на ложках. Також безліч музичних інструментів можна змайструвати з підручних матеріалів, для цього вам знадобиться трішки фантазії і креативу.

Окрім того, розвивати свою дитину вдома можна і за допомогою хореографії, запевняє експертка Тетяна Бесараб.

Фізична форма – це запорука здоров'я. Перш ніж виходити на сцену, будь-який артист багато тренується: відпрацьовує рухи танцю, або просто працює над своїм тілом. Потрібно вміти концентрувати увагу на рухах,
– говорить Тетяна.

Хореографиня радить починати день з посмішки та гарного настрою. Обов'язково робіть зарядку, стежте за раціоном дитини (вона повинна своєчасно їсти і пити достатньо води). Намагайтеся робити ранкові вправи разом – так ви показуєте дитині приклад.


Танцюйте з дитиною вдома та виконуйте вправи з гімнастики / Фото Pilgrim

"Давайте можливість малечі рухатися і танцювати. Включайте музику і влаштовуйте дискотеку, можете потанцювати разом або влаштувати "домашні змагання ". Слідкуйте за тим, які рухи дитина робить, які емоції у неї виникають від тієї чи іншої пісні", – каже експертка.

За словами хореографа, необхідно також стежити за поставою дитини, зробити кілька вправ на правильну поставу.

Також можна записати танці на відео і показати, чи слідкує дитина за поставою під час танцю. І радимо відправляти такі відео рідним, – це точно підніме їм настрій.