► Несамостійність

Якщо у дитини немає можливості бути собою та вчитися самостійно, вона може бути позбавлена свободи. Виконуючи тільки те, що вимагають батьки, малюк позбавляється вміння ініціювати. У дорослому віці така людина чекатиме, коли їй скажуть, що робити.

Цікаво Негативні сценарії батьківського виховання: як впливають на стосунки у дорослому віці

► Залежність від інших

Батькам може бути дуже зручно, якщо дитина виконує те, про що її просять. Обравши таку тактику виховання, батьки роблять свою дитину слабохарактерною. Слухняна – не чинитиме опір, не заперечуватиме, а робитиме усе, що скажуть.


Залежність від інших / Фото Edu Tared

► Занижена самооцінка

Якщо дії дитини постійно критикують, у певний момент вона може зневіритися у власних силах. До того ж вони можуть почати вважати, що не заслуговує на любов батьків. Дитина може почати докладати всіх зусиль, щоб почути схвалення, проте від цього її самооцінка не зросте.

► Хворобливість

Слухняні діти часто пригнічують власні емоції, проте від цього вони нікуди не зникають. Одного разу емоції можуть знайти вихід через хвороби. Про це свідчить психосоматика та дослідження.

Важливо Що не можна говорити дитині під час їжі: 8 фраз, які зашкодять малюку

► "Важкий" підліток

Якщо маленька дитина дуже поступлива та слухняна, часто це компенсується некерованістю у підлітковому віці. Уся та свобода і бажання, що були заборонені, знаходять вихід.