Психологиня Ірина Саченко в інтерв'ю для видання Tochka.net поділилась порадами для матусь, які опинились за крок до післяпологової депресії. Стан смутку й туги, який з'являється після народження дитини, називається бебі блюзом або синдромом сумної мами.

До теми 11 запитань, які варто поставити лікарю перед тим, як завагітніти

Що таке бебі блюз або синдром сумної мами?

"Бебі блюз – це такий стан смутку, який може супроводжуватися плаксивістю, небажанням виходити на вулицю, для нього характерно знижене лібідо, може проявлятися дратівливість", – пояснила Ірина Саченко.

Експертка також зазначила, що у новоспеченої мами може зникнути інтерес до дитини або навпаки розвинутися підвищена тривожність за маля, відчуття того, що вона не впорається з вихованням нащадка та навіть почуття провини перед дитиною за те, що вона недостатньо хороша мати. Варто наголосити, що синдром сумної мами більш легкий стан, ніж післяпологова депресія, й позбутись його жінка може й без втручання медиків, якщо вчасно отримає необхідну підтримку.

Чому виникає стан бебі блюзу?

Статистика свідчить, що у світі від 40% до 75% мам страждають від бебі блюзу, а на його появу впливає загальна ситуація в країні, яка породжує додатковий стрес під час вагітності. Очевидно, що наразі вона не надто сприятлива для громадян більшості держав.

Крім того, на маму впливає соціум і соцмережі, у яких мами-блогерки демонструють охайних дітей, ідеальну фігуру та бездоганний вигляд після пологів. Все це лише пригнічує молодих матусь, на яких чекає нова соціальна роль, режим дня й вигодовування малюка.


Синдром сумної мами / Фото з відкритих джерел

Як позбутись синдрому сумної мами?

"Важливо, щоб мама прислухалася до себе, до своїх ритмів і ритмів своєї дитини. Потрібно постаратися бути на одній хвилі з дитиною, це допоможе мамі і дитині швидше звикнути одне до одного", – зауважує психологиня.

Ірина Саченко радить не соромитися просити про допомогу маму, бабусю, свекруху, сестру або подруга. Якщо вони проводять з дитиною близько двох годин в день, це дуже б допомагає мамі відновитися і поповнити свій ресурс. Крім того, тато повинен піклуватися про маму й перші пів року оточити її увагою, підтримкою і турботою.


Батьки з немовлям / Фото Pinterest