Шкодить розвитку чи допомагає: як комп'ютерні ігри впливають на дітей
Джерело:
Child developКомп'ютерні ігри – це поширене явище серед дітей. Згідно із статистикою, в них грають малюки у 90% сімей. Саме тому батькам потрібно розуміти, що несе така розвага – користь чи шкоду.
У дослідженні, яке провели психологи, взяли участь понад 3 тисячі дітей віком від 8 до 11 років. Усе це для того, аби встановити, як на них впливають комп'ютерні ігри.
Цікаво Соцмережі, а не живе спілкування: чому підлітки постійно використовують гаджети
Етапи дослідження
- Батьки відповідали на питання, як часто та довго їх діти грають у комп'ютерні ігри. На цьому етапі дітям було 8 – 9 років.
- Через два роки після закінчення першого етапу вчителі відповідали на питання про емоційний розвиток дітей та їх успішність у школі. На цьому етапі дітям було 10 – 11 років.
Більшість дітей, а це 52 %, на початку дослідження грали в комп'ютерні ігри не більше 4 годин на тиждень. Проте вже до кінця першого року дослідження 24% всіх дітей грали понад 7 годин на тиждень.
Оптимальний час для ігор
Помірне використання комп'ютерних ігор, а це приблизно 2 – 4 години на тиждень, позитивно позначається на успішності дітей. Проте, якщо вдома в дитини є всі умови для навчання, а батьки встановлюють для неї чіткі правила.
Коли дитина проводить за іграми понад 7 годин на тиждень, це негативно впливає на її соціальний та емоційний розвиток.
Комп'ютерні ігри / Фото Pinterest
Що повідомили вчителі
Коли батьки стверджували, що їх діти витрачають на комп'ютерні ігри 2 – 4 години на тиждень, учителі відзначали в цих дітей здібності до вивчення математики й високий рівень грамотності.
Водночас учителі спостерігали в дітей, які приділяють комп’ютерним іграм понад 1 годину на день, низьку концентрацію уваги, слабку здатність зосереджуватися на поставлених завданнях і складний емоційний розвиток.
Тобто, якщо дитина витрачає на комп'ютерні ігри помірну кількість часу, це не заважає її успішності й емоційному розвитку.
У які ігри краще грати
Стратегічні ігри та ігри-конструктори розвивають у дитини навички співпраці з іншими людьми, творчі здібності та навички вирішення завдань.
У комп'ютерних іграх за участю декількох гравців важлива соціальна взаємодія. Тому батькам необхідно привертати увагу дитини до цієї складової ігор і говорити з нею про те, як взаємодія з людьми може відбуватися в повсякденному житті.
Важливо Секрети французького виховання: яких правил дотримуються батьки
Коли дитина грає в комп'ютерні ігри разом з іншими дітьми або батьками, вона змушена погоджувати з ними свої дії. Таким чином, дитина розвиває мовні й соціальні навички.