Джерело: 4mamas

► Не можна постійно говорити "не можна"

Перед тим, як щось забороняють, нагадайте собі, що перед вами дитина. До того ж, зловживаючи цим словом, воно втрачає свою дію на малюка.

Цікаво Домашні обов'язки: що повинна вміти робити дитина у різному віці

► Не можна підкорятися маніпуляціям

Ниття та благання – це спроба малюка відтягнути межі дозволенного. Один раз ви порушите власне правило — і дитина це запам’ятає. Батькам потрібно навчитися помічати, коли вона намагається маніпулятивно отримати бажане.

ДітиДитячі маніпуляції / Фото Medium

► Не можна змінювати вид комунікації

Усі дорослі повинні мати чітко сформульований стиль спілкування з дитиною.

Що до цього входить:

  • Рівень довіри.
  • Право вибору.
  • Межі самостійності.

Поступово ці поняття мають розширюватися, проте не змінюватися.

► Не можна ображати

"У тебе це не вийде" або "Ти завжди все псуєш" – такі фрази дитина сприйматиме, мов вирок. У майбутньому це може вплинути на впевненість у собі.

► Не можна обговорювати дитину у присутності інших

"У нас сталося перше кохання", "Зовсім у математиці не тямить". Дорослі забувають, що дитина також може це чути. При цьому вона сприймає все – інтонацію, міміку та жести. Якщо дорослі ще й розповідають секрет дитини, то з часом вона перестане довіряти батькам.

МамиНе обговорюйте дитину / Фото Cision News

► Не можна приймати рішення за дитину

Яке хобі обрати, куди вступати чи з ким дружити. Часом батьки перетинають межу і починають проживати життя дитини замість неї. Потрібно бути уважним до дитини та до її прагнень, а не своїх. Не бійтеся зайвий раз поцікавитися: "А чого хочеш ти?".

Важливо Чому діти мають міцні стосунки з домашніми улюбленцями: зворушливі фото

► Не можна вимагати "розрахунок" за вклад у дитину

"Я для тебе, а ти..." — часто з необережності батьки можуть сказати малюку такі слова. Проте не шукайте винних. Якщо нехтуєте своїми бажаннями, метою та мріями — це лише ваша відповідальність і ваш власний вибір.