Час, який можна назвати, як "архів стосунків" настає в момент, коли пристрасті згасають, а бачити щодня об'єкт страждань вже неможливо. Тоді й починають випливати гарні спогади, через що з'являється смуток, адже об'єкт мрій тепер недоступний.

Цікаво Як соціальні мережі руйнують стосунки: 4 поширені проблеми

Дружити з колишніми партнерами можна у випадку, якщо стосунки дійсно з певної причини себе вичерпали. Проте приходить час, коли потрібно навчитися сприймати людину, як частину свого минулого життя. Складність полягає в тому, що в одного партнера все закінчилося, а інший з останніх сил намагається вхопитися за минуле та повернути той зв'язок.


Колишні стосунки / Фото Vixen Daily

Через це створюється ілюзія відносин. Вона схожа на процес відщипування від троянди зів'ялі пелюстки в надії, що куці бутони створять ефект букета.

Часто на психологічних консультаціях щодо колишніх стосунків чоловіки й жінки використовують такі слова: "мене до нього тягне", "втрачений сенс життя" або "за будь-яку ціну хочу повернути колишнього".

Будь-яке розставання – це втрата. Проживання втрати має свої правила:

  • Заперечення.
  • Злість.
  • Торг.
  • Депресія.
  • Прийняття.

Найчастіше в момент розставання людина застряє в одному з пунктів назавжди й живе, наприклад, в стані торгу: "а давай зустрінемося", "подзвони мені", "поглянь мої нові фото, я схудла або накачався".

Важливо Як повернути у стосунки теплі почуття: 5 дієвих порад від психолога

Це нескінченний механізм "щоб він чи вона дізналися про мої досягнення і дуже пошкодували, що ми розлучилися". Повернення до колишніх – це пошук стану, який був "до втрати".