Члени Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендували парламенту прийняти законопроєкт №5064 за основу. Згідно з ним, потрібно визначити органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків закладами, що призначають і здійснюють виплату та видачу державної допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами.

Важливо 11 з 13 тисяч батьків обрали гроші замість "пакунку малюка": деталі

Система Prozorro дозволить знизити видатки з державного бюджету, якщо нею здійснювати закупівлю товарів для комплектування допомоги "пакунку малюка". Електронний аукціон вестиме до пониження кінцевої ціни, однак це не матиме жодного негативного впливу на якість товарів.

Яка вартість допомоги "пакунку малюка"

Згідно з документом, вартість допомоги "пакунку малюка" складає в розмірі 3 прожиткових мінімумів на 1 січня відповідного бюджетного року та подальше визначення кінцевої ціни в результаті аукціону.

Проте при підготовці проєкту до другого читання, Комітет рекомендував врахувати пропозицію щодо незастосування розміру прожиткового мінімуму для визначення вартості одноразової натуральної допомоги.

Цікаво В Україні повернули "пакунок малюка": батьки зможуть його отримати за бажанням

"Ситуація з прожитковим мінімумом є неоднозначною. Є прожитковий мінімум, визначений Законом "Про Державний бюджет України на 2021 рік", який значно менший за його реальну величину. Використовувати цю величину у розрахунку соціальних допомог – не коректно", – повідомив перший заступник голови Комітету Михайло Цимбалюк.