Понеділок — цирк, а у вівторок — парк атракціонів

Занадто багато розваг знижують їх цінність та змушують рости очікування. На першу річницю приходять акробати і 100 гостей, на 2 роки — організовують виставу в міському парку і салют, а на 5 років – дитина вже бачила все, тому нічого не хоче.

Цікаво Як не зробити жертву з дитини: фрази батьків, що мають поганий вплив

Батьки швидше шукають розваги для себе маленького, аніж для дитини. Наприклад, можуть сказати "Дивись, на цьому атракціоні машини їздять, як на змаганнях". А дитина тим часом плаче, бо не хотіла машинок, а мріяла про ляльку.

Дослухайтеся до своєї дитини

Найголовніший спосіб балувати дитину — дослухатися до її бажань. Нехай діти ходять у костюмі єнота і танцюють нижній брейк. Трішки свободи — ось те, чого не могли собі дозволити попередні покоління. Діти мають право не хотіти йти у кіно й обирати колір шпалер у свою кімнату.

Балування дітей / Фото Allegro

Правильно розпещені діти ростуть абсолютно не жадібними. Їм дуже легко засвоїти концепцію того, як добре і приємно ділитися. Як приємно щось комусь віддати. Їм не здається, що вони чогось позбулися.

Вони не бояться втратити матеріальне і дуже рано починають розуміти, яке це задоволення комусь щось подарувати, віддати, когось порадувати. Балувані діти раніше однолітків розуміють, наскільки цінними можуть бути такі нематеріальні задоволення, як бути хорошою людиною.

Важливо Ігри для розвитку логіки та асоціативного мислення: підбірка цікавих вправ для батьків та дітей

У будь-якому разі, якщо вибір неможливий, то чітко пояснюйте свою відмову. Звісно ж з урахуванням віку. Це може бути, наприклад, "Вибач, але тістечко побігло до лісу" або "Мені дуже шкода, але кредитна ставка зросла…".