Порада 1

Потрібно внутрішньо погодитися з тим, що цей досвід збагатить батьків і дитину. Як тільки дійсно почнете ставитися до дистанційного навчання як до можливості дитини стати більш конкурентною в майбутньому, то і свою роль в цьому процесі зможете реалізувати органічніше.

Важливо Як токсичні батьки руйнують життя дитини: 5 помилок у вихованні

Порада 2

Через дистанційне навчання вдома з'явилося два учні: батьки й діти. Разом їм треба "пройти" дистанційне навчання та "вийти" з нього з новими навичками: планування дня, часу, постановки цілей, відстеження свого прогресу, пошуку в інтернеті, роботи з різними додатками.


Дистанційне навчання / Фото Bond Street Mortgage

Також потрібно навчитися ставити запитання вчителю, отримувати на них відповіді, бути в контакті з викладачем, давати й отримувати зворотний зв’язок і будувати відносини з групою в дистанційному режимі. Залежно від віку дитини ваша роль в цьому процесі буде змінюватися.

Порада 3

Спостерігайте за своєю дитиною в цьому процесі. Проте це потрібно робити без критики, а з терпінням і усвідомленістю дорослого. Дистанційне навчання — це унікальна можливість пізнати вашу дитину.

Коли дитина у школі, батьки не знають:

  • Коли їй краще вчиться: вдень або після обіду?
  • Що мотивує: в який момент вона загоряється, а коли здувається?
  • Що дратує, коли готовий все кинути й що робить, щоб "повернути" себе назад?
  • Як вона взаємодіє з іншими?

Спостереження — основа для того, щоб почати думати про те "Як я можу допомогти моїй дитині розвинути ту чи іншу якість, або навпаки – позбутися від пороку, щоб кращі якості його особистості стали його силою".

Порада 4

Дайте час собі й дитині, а також не бійтеся експериментувати. Батьки часто хочуть швидких результатів, тобто "сказав — зробив". Проте потрібно не просто чекати, а постійно допомагати дитині, бути разом з нею. Роль дорослого — вести дитину по його сходах самовдосконалення.


Навчання вдома / Фото Private Tutoring At Home

І не бійтеся мінятися, робити щось по-іншому. Повірте, нічого страшного не трапиться, якщо ваша дитина попросить вчителя зробити іншу роботу або прочитати іншу книгу, зробити проєкт самому або проведе урок для малюків.

Порада 5

Робіть паузи та поповнюйте свої сили. Якщо відчуваєте, що втомилися, відкладіть виховання і допомогу дитині з уроками. Кожна сварка або крик руйнує відносини з дітьми. Щоб пережити один конфлікт і пробачити одне одного, треба мати депозит з дев’яти радісних моментів до нього.

Цікаво Залежність, зниження уваги і погіршення поведінки: чому нудьга корисніша для дітей, ніж смартфон

Найчастіше мама є товаришем по навчанню у дитини. Для мами суперважливо компенсувати свій ресурс. Дорогі мами, давайте собі право на відпочинок і відновлення.