Дослідження показують, що в будь-якому віці жінки віддають перевагу чоловікам, близьким їм за віком, тоді як для чоловіків ідеальний вік для жінок залишається близько 22-25 років.

Цікаво! Чого чоловіки і жінки потребують у шлюбі: цікаве порівняння

Сімейна психологиня Наталія Гаєвська розповіла виданню НВ, що якщо вікова різниця між партнерами є в межах 16 років, то такі стосунки повністю можуть бути успішними і міцними – оскільки обидва партнери належать до того ж самого покоління.

"Але різниця вище – це потенційна бомба сповільненої дії, бо в такому випадку все складніше буде шукати порозуміння, навіть якщо на початку стосунків все було чудово. Адже велика різниця у віці часто означає різний погляд на звичні речі, а також на відносини. До того ж в партнерів можуть бути різні очікування щодо одне одного", – запевнила вона.


Майкл Дуглас і Кетрін Зета-Джонс — знаменита пара з 25-річною різницею у віці

Насправді, це доволі традиційна модель стосунків, яка прийшла ще з попередніх поколінь, коли молодій жінці було економічно вигідно виходити заміж за зрілого, забезпеченого чоловіка. Наразі такі шлюби також далеко не рідкість.

Проте існує кілька речей, про які потрібно пам'ятати партнерам з великою різницею у віці.

  • Такі відносини прекрасні спочатку

Ті, хто будує відносини з молодшим партнером, більш задоволені на початку відносин, ніж пара одноліток. А ось те, як довго буде тривати щастя, вже залежить від інших факторів.

  • Чоловіки більш задоволені, коли жінка молодша

Чому чоловік шукає жінку набагато молодшу за себе? Дослідження з'ясувало, що чоловіки відчувають велику задоволеність від шлюбу з молодою дружиною. Можливо, це пов'язано з молодістю, привабливістю і енергійністю молодої обраниці, що веде до загального задоволення.

Також видання Yourtango опублікувало відверте пояснення від чоловіків, чому вони обирають молодших дівчат замість жінок свого віку.

  • "Жінки у віці двадцяти років ходять з "тікаючою бомбою" (мається на увазі до всього готові). А вже ближче до 30-х років все йде вниз, і вони наближаються до того, щоб бути самотніми до кінця життя з сотнею котів".
  • "Всі їхні друзі виходять заміж, тому вони постійно накручують себе і питають в чоловіка, чи не думає той про одруження тощо. Це дуже великий тиск. Хто хоче цього?"

Важливо! Як побудувати міцний шлюб на довгі роки: поради експерта

  • "Щоразу, коли вони зустрічаються з чоловіками, вони думають: "Ти збираєшся нашкодити мені?", "Ти ще один невдаха?", "Чому ти ще не влаштувався на роботу? Або чому ти розлучився?"
  • "До того ж, багато жінок у 30-х років вже дуже успішні у власних справах. Але я хочу жінку, а не колегу по бізнесу. Адже отримую багато стресу та конкуренції на роботі. Натомість молодих жінок легко вразити, вони веселяться і вільно налаштовані, не тиснуть, що хочуть вийти заміж і народити дітей".

Але, як правило, задоволеність відносинами знижується через 6-10 років. Згодом у людей, які перебувають у шлюбі з партнером набагато старших або набагато молодших за себе, задоволеність стосунками знижується більше, ніж в парах, де різниця у віці не так виражена.