Джерело: 4mamas
► Секрети від батьків
Якщо дитина матиме секрети від батьків, то це зовсім ніяк не вплине на рівень довіри до дорослих. Не варто тиснути на маля, якщо його щось турбує.
Цікаво Протести, впертість та самостійність: що потрібно знати про кризу 3 років
Замість цього краще запитати: "Я бачу, що ти сумуєш. Що сталося?". Якщо одразу дитина не захоче розповідати, дайте їй на це час й вона обов'язково все пояснить.
► Говорити дорослим "ні"
Дитина повинна мати особисту думку та можливість приймати рішення. Змушувати дитину постійно погоджуватися з усім – неправильно. "Зручна" дитина — це та, яка не вчиться бути самостійною. Ця заборона ще й може загрожувати безпеці. Саме тому говорити "ні" це важлива річ.
Говорити "ні" / Фото Raising Children Network
► Мати уявного друга
Приблизно 40 % малюків мають уявних друзів. До цього не потрібно ставитися критично, а краще сприймати з гумором. Якщо у дитини відсутні проблеми зі спілкуванням з реальними приятелями, то потреба в уявному другові незабаром минеться.
► Псувати речі
Це погана звичка, проте батьки після відчитування дитини за зламану іграшку одразу ж купують нову на зміну. Навчіть відповідати за свої дії. Щось зіпсував? Накопичуй сам на нову річ.
► Скупитися
Більшість батьків змушують дитину ділитися власними іграшками, попри бажання самого маляти. Бути трохи жадібним — нормально. Не мати бажання віддавати улюблену річ — нормально. Навчіть правильно відмовляти: "Пробач, зараз я хочу погратися цією іграшкою". Або навчіть взаємного обміну, де всі отримають бажане.
Скупитися / Фото HelpGuide
► Гніватися
Відчувати негативні емоції — цілком природно. Не забороняйте дитині виражати їх. Інша справа, навчити дитину володіти своїми почуттями, спрямовуючи їх у потрібне русло.
Важливо Роль батька в житті дитини: чому уникає спілкування з малюком
Не забороняйте те, завдяки чому формується особистість дитини. Кожна заборона містить у собі важливі навички. Важливо допомогти дитині їх розкрити та розвинути.