Не всі пари знають про науку конфліктологію, яка розкриває чимало психологічних тонкощів сварок. Тому часто, під час сварки, пара переходить до образ чи дій, які можуть зруйнувати стосунки. Психолог Дмитро Корпачов назвав в інстаграмі типові помилки, які варто уникати сімейним парам під час з'ясування конфліктних питань.

Читайте також "Поцілунок смерті" для стосунків: 7 науково доведених фактів, які передбачають розлучення

Не згадуйте батьків під час конфлікту

Будь-які конфлікти – це тільки справа чоловіка і дружини, а тому не варто згадувати батьків у цій бесіді. Образа за згадку родичів може роками впливати на стосунки і позбутись її буде вкрай складно як вам, так і вашому партнеру.

Окрім цього, не можна дозволяти батькам втручатись у конфлікт. Якщо це все ж сталось, сварка починає не обмежуватись однією сім'єю, відтак може перетворити звичайний скандал на багаторічну ворожнечу родин. І якщо навіть чоловік і дружина в цій ситуації таки налагодять стосунки, не факт, що це можна буде зробити з батьками.


Не залучайте до сварки батьків / Фото MommyBites

Уникайте будь-якого насилля

Під час конфліктів люди показують гірші сторони свого характеру. А дехто може перейти від слів-образ до фізичного насилля.

Але неважливо, наскільки ви роздратовані! Не варто давати волю кулакам. Така поведінка може зруйнувати шлюб, або ж стати нормою, що не припустимо у будь-яких стосунках.

Ніколи не погрожуйте розлученням

Ще одна поширена помилка – це маніпуляція. Подружні пари часто в конфліктних ситуаціях починають погрожувати розлученням. Це одна з найобразливіших фраз, які можуть чути партнери під час сварок. А коли чоловік чи жінка часто про це говорять, то завершення стосунків може бути неминучим.

Читайте також Як впливає на стосунки відпочинок без партнера

Не йдіть з дому під час сварки

У голлівудських фільмах часто можна побачити, як партнери сваряться у шлюбі, після чого один вибігає, а інший – наздоганяє і вибачається. Для ефектності кадру додають дощ, а примирення виглядає неймовірно чуттєво. Та в житті такого сценарію нема, тому не варто вдаватись до випробування кіношних сцен. Під час сварки не покидайте будинок, а краще зробіть паузу та поверніться до обговорення скандальної теми, коли пристрасті трішки вщухнуть.

Інші відомі помилки

"Тутка" зібрав поради, як не треба робити під час сварок, щоб не нашкодити стосункам.

Не валіть все на купу

Наприклад, якщо ви почали сваритись через розкидані речі, то нехай вони й будуть основною причиною сварки. Не "доливайте олії до вогню", не пригадуйте партнеру всі помилки. Це "надійний" спосіб перетворити дрібну побутову сварку в статус затяжного конфлікту.

Якщо під час сварки, через якісь побутові дрібниці, ви згадуєте ще про іншу проблему та переводите тему на неї. Подумайте, чи не є вона основною причиною сварок. Ймовірно, ви сваритесь не через розкидані речі чи невимитий посуд. Тому кращим варіантом буде заспокоїтись та спробувати обговорити основну проблему або ж звернутись за допомогою до психолога.


Не лягайте спати окремо / Фото pexels.com

Не лягайте спати окремо

Дотримання щоденних звичок – розрядить напружену атмосферу, тому не варто спати на окремих ліжках. Адже, коли ви лягаєте спати окремо від партнера після конфлікту, ви показуєте, що не готові до примирення.

Зауважимо, що деяким парам комфортно спати в різних кімнатах чи ліжках і це ніяк не впливає на їхні стосунки.

Не з’ясовуйте стосунки на людях

Сварка на людях – це в першу чергу неповага до інших людей, які хотіли просто добре провести час. Також конфлікт в громадському місці завдає дискомфорту вам обом. Тому краще обговоріть всі проблеми вдома.