У Швеції, де найвищий індекс гендерної рівності, нещодавно провели дослідження того, як підвищення на високі керівні посади впливає на ймовірність розлучення для кожної статі. З'ясувалося, що жінки платять за успіх в кар'єрі набагато вищу ціну, пише ВВС. Україна.

До теми! Чого чоловіки і жінки потребують у шлюбі: цікаве порівняння

"Підвищення на керівну посаду в політиці чи бізнесі помітно збільшує ризик розлучення для жінок, але не для чоловіків", – запевняє професорка Джоанна Рікне.

У дослідженні взяли участь гетеросексуальні чоловіки та жінки, які працюють у приватних компаніях зі 100 та більше працівниками. Як показали дані, жінки вдвічі частіше, ніж чоловіки, розлучалися через три роки після здобуття посади гендиректора.

Схожу тенденцію можна було спостерігати й у державному секторі, а також серед жінок-медиків, поліцейських та священників, які зробили стрибок у кар'єрі. Хоча не зрозуміло, хто саме ініціював розлучення в кожному конкретному випадку.


Жінки можуть розлучится після підвищення на роботі / Фото Getty Images

Дослідники зазначили, що хоча багато учасників дослідження мали дітей, більшість із них вже були дорослими і не проживали з батьками на момент розлучення. Тобто пари не зазнавали тиску, пов'язаного з вихованням маленьких дітей.

Чому люди розлучаються після значного підвищення? Багатьом подружжям важко впоратися зі змінами в економічних та соціальних ролях. Але насамперед ситуацію ускладнює кар'єрне зростання жінки, адже в такому разі існує більша невідповідність очікувань.

Дослідження Рікне показало, що розлучення після підвищення дружини було більш імовірним в парах, де жінка була молодшою за віком і брала більшу частину відпустки з догляду за дитиною, ніж її чоловік.

Цікаво Як побудувати міцний шлюб на довгі роки: поради експерта

Також, за даними дослідження, жінки, які розлучилися після підвищення по службі, рідше виходять знову заміж чи мають постійні стосунки, ніж чоловіки. Ймовірно, жінки почуваються щасливішими без партнерів, чи в тому, що їм важче знайти когось іншого.