У цьому питанні розбиралися журналісти видання CNBC.

ЦІкаво! Як зрозуміти, що ви розпестили свою дитину: 10 поширених ознак

У чому секрет сім'ї Рокфеллерів?

В одному зі своїх небагатьох інтерв'ю Девід Рокфеллер-молодший розповів, що сім'я розробила систему цінностей, традицій і настанов, які зміцнили їхні стосунки і допомогли зберегти багатство. Звичайно, Рокфеллери дуже багаті через спадок, але їх нащадки не скупляться та роздають сімейні мільярди на благочинність.

Так, відомо, що у травні на аукціоні Сhristie's буде виставлена ​​колекція Девіда і Пеггі Рокфеллер: предмети мистецтва та інші цінності загальною вартістю від 500 мільйонів доларів до 1 мільярда. Всі виручені кошти будуть передані на благодійність. Цікаво, що за життя Девід Рокфеллер пожертвував понад 1 мільярд доларів.


Сім'я Рокфеллерів / Фото CNBC

Секрети від сім'ї Рокфеллерів, як виховати нерозпещену дитину

  • Регулярно зустрічатися всією сім'єю

Девід Рокфеллер-молодший розповів, що вони збираються всією сім'єю два рази в рік, наприклад, на різдвяну вечерю.

"Тоді нас збирається більше ста гостей в одному приміщенні. Це щось на зразок сімейного форуму. Коли тобі виповнюється 21 рік, ти отримуєш запрошення на таку зустріч", – додав він.

Відомо, що на цих зборах всі спілкуються, розповідають один одному про роботу, проєкти, інші сімейні новини і кар'єрні досягнення. Дуже важливо, щоб всі відчували себе повноцінними членами сім'ї.

До теми! Як Джон Рокфеллер змінив світову історію

  • Цінувати сімейну спадщину

У сім'ї Рокфеллерів важливу роль відіграє і дбайливе ставлення до сімейної історії. Зокрема, сприяє цьому відвідування сімейних маєтків, де родичі можуть зібратися і згадати минуле.

"Це місця, які знає вся сім'я і які передавалися у спадок з покоління в покоління. Я можу відправитися туди, де сто років тому жив мій прапрадід і подивитися, як він жив, як жили його син і внуки", – пояснив Девід.


Девід Рокфеллер помер у 2018 році / Фото Getty Images

  • Не заводити сімейний бізнес

Ще один важливий фактор, за словами Рокфеллера, – відсутність сімейного бізнесу. Адже саме через це у багатьох сім'ях починаються розбіжності: кому очолювати компанію, як вести справи, кому отримувати прибуток.

Так, у Рокфеллерів вже понад сто років немає сімейного бізнесу, через який можна посваритися. Становище цієї сім’ї трансформувався з однієї гігантської компанії в безліч публічних товариств, зареєстрованих на біржі. Їм стало легше передавати акції і фінансові холдинги в спадок майбутнім поколінням.

Всі гроші в нашій сім'ї з'явилися з нафтового бізнесу, Standard Oil, але нашу сім'ю тримає не бізнес. Думаю, нам пощастило, що у нас його не було, тому не було і приводів сваритися. Наш бізнес – завдяки багаторічному договору довірчого управління ми забезпечили стан, який передавався з покоління в покоління,
– додав Рокфеллер.

  • Благодійність

Ще один важливий аспект – це благодійність. Різні сімейні фонди об'єднують активи на суму понад 5 мільярдів доларів.

Читайте також! Відому картину з колекції Рокфеллера продали на аукціоні за неймовірну суму

Членів сім'ї запрошують до цих фондів, де вони вибирають об'єкти і напрямок для допомоги. Зробивши пожертвування головною справою сім'ї, Рокфеллери зуміли зберегти основні цінності Джона Рокфеллера-молодшого: "Кожне право має на увазі відповідальність, кожна можливість – зобов'язання і кожне володіння – борг".

Девід Рокфеллер-молодший розповів, як в десятирічному віці жертвував свої перші кишенькові гроші. Він отримував їх по неділях і віддавав частину церкві або на іншу добру справу.

Що відомо про Рокфеллерів? Про стан цього сімейства ходять цілі легенди. Однак, ніхто не знає точно, наскільки воно велике. Якщо вірити чуткам, то весь капітал клану становить від одного до трьох трильйонів доларів. Рокфеллери — одна з найбагатших родин у світі, яка відігравала помітну роль в економічному та політичному житті США.

Загальну популярність сімейству приніс Джон Рокфеллер. Саме він став в історії першим доларовим мільярдером. В кінці дев’ятнадцятого століття Рокфеллери контролювали 90% нафти на американському ринку. Джон Рокфеллер заснував компанію Standard Oil, а його статки на момент смерті становили 1,4 мільярда доларів США (номінал 1937 року), або 1,54 % ВВП США.

У даний час Рокфеллери займаються не тільки нафтовим і банківським бізнесом, але ще і криптовалюта. Крім того, сім’я бере активну участь в добродійності.