Наставниця у "Креативній міжнародній дитячій школі" Олена Маркова у коментарях для "Сім'ї 24" навела декілька корисних методик, що сприятимуть формуванню у дітей відповідального ставлення до будь-чого.

Цікаво! Чому дитина не слухається та чи можна її карати

До того ж, це не лише виховні моменти, а й чудові ідеї для спільного сімейного відпочинку:

  • Спільний перегляд мультфільмів, а після – аналіз поведінки героїв

Зауважимо, що аналізувати необхідно як позитивних, так і негативних персонажів. Потрібно ставити запитання: а як би ти вчинив? що можна зробити, щоб виправити ситуацію? Подібні запитання наштовхують на роздуми та пошук інших моделей поведінки.

  • Аналіз оповідань та фільмів

Психологи наголошують, що потрібно аналізувати поведінку героїв, а ще краще – порівнювати вчинки різних персонажів та робити розгорнуті висновки. Такий метод навчить дитину розрізняти хороші та погані вчинки.

Обговорюйте з дитиною поведінку героїв у казках та мультиках
Обговорюйте з дитиною поведінку героїв у казках та мультиках / Фото evahappyma

  • Техніка сторітеллінг

Сторітелінг – це мистецтво розповідати історії, у яке потрібно вкласти навчальний сенс. Разом з дитиною ви можете скласти історію про відповідальну дівчинку Катю, або про безвідповідального Сашка. Звісно, підвести підсумки повинна сама дитина.

  • Створення таблиці вчинків на тиждень

Тут необхідно сформувати певний список завдань, які потребують особливого відповідального ставлення. Розташувати цю таблицю потрібно на помітному місці, щоб кожного дня підводити підсумки, використовуючи наклейки, яскраві маркери, відмічаючи успіхи і досягнення.

А в кінці тижня, як нагорода – спільний похід в кіно, книжка чи цікава гра. Так, через три-чотири тижні ви побачите чудовий результат.

Важливо! Як відучити дитину говорити погані слова

  • Гра – картки з описом ситуації

Цікаво буде всією сім’єю створити картки, типу – "відповідальний", "безвідповідальний", "подумати" тощо. Кожен пропонує якусь історію чи ситуацію, і всі колегіально вирішують – яка картка підходить кожному персонажу.

Тож обговорюйте, пояснюйте, грайте і залишайтесь прикладом для своїх дітей!